Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, İstanbul’un Fethi’nin 569’uncu yıl dönümü nedeniyle basın açıklamasında bulundu.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı yazılı açıklamada “Pençe-Kilit başta olmak üzere, bugünde görev başında olan bu Mehmet’lerimize üstün muvaffakiyetler diler, dualarımızın ve kalbimizin yanlarında olduğunu belirtmek isterim” diyen Milletvekili Sazak, İstanbul’un Türk’ün sarığıyla birlikte hak ettiği değere kavuştuğunu ve korunduğunu vurguladı.

Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar

Milletvekili Sazak, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

            “İstanbul’un Fethi’nin 569’uncu yılını her Türk evladının gönlünde hissettiği coşku ve gururla kutluyorum. Fethin övgüye mazhar olmuş güzel komutanı ve güzel ordumuzun bu yüce dava uğruna bugüne kadar verdiği şehitleri rahmet ve minnetle yad ediyorum. Pençe-Kilit başta olmak üzere, bugünde görev başında olan bu Mehmet’lerimize üstün muvaffakiyetler diler, dualarımızın ve kalbimizin yanlarında olduğunu belirtmek isterim. Halen bugünün yasını tutanlara, halen bazı hayalleri olan ve bu hayaller uğruna çok iyi bildikleri gizli yollardan planlar kuranlara da boşuna emek etmemelerini tavsiye ederim. İstanbul; Türk sarığıyla adaletine, gücüne, hak ettiği değere kavuşmuş, korunmuştur. İyi bilinmelidir ki ilelebet Türk’ün gönül coğrafyasının kalbi olarak kalacak, necip Türk milleti ilelebet payidar olacaktır.”