2017 O SES Türkiye şampiyonu Dodan Özer, tek kişilik müzikli anlatı performansı ile seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Dodan Özer'in kaleme aldığı 'Abdal'  Eskişehir'de  prömiyer yapacak. 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü Haller Gençlik Merkezinde gerçekleşecek olan ilk gösterim saat 20.00’de başlayacak.

"Bozuk düzende sağlam çark olmaz, olursa da barınılmaz.” dediği için önce recm edilip sonrasında idam edilen Pir Sultan Abdal’ın hayatının anlatıldığı Abdal, önce Eskişehir ardından Ankara seyircisiyle buluşuyor.

'Abdal'ın yönetmenliğini ise Eskişehir Şehir Tiyatroları Dramaturgu Sibel Arıcan üstleniyor. Yönetmen yardımcılığını Ahmet Barut’un yaptığı müzikli anlatının, dekor ve kostüm tasarımını ise Hilal Keleş yapıyor. Oyunun ışık tasarımını Sinan Aktezcan, ses tasarımını Emre Argın yaparken, koordinatörlüğü ise Selin Arıcan üstleniyor.

Gözden kaçırmayın

Balmumu müzesine 3 milyon ziyaretçi Balmumu müzesine 3 milyon ziyaretçi

14 Mayıs'ta Eskişehir Haller Gençlik Merkezinde seyircisi ile buluşacak olan Abdal, saat 20.00’de başlayacak.  Abdal, 21 Mayıs’ta Ankara’da Ali Doğan Sahnesinde olacak.