Eskişehir'de Odunpazarı'nda tarihi bölgenin içinde bulunan Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve kesişiminde bulunan bazı sokaklar trafiğe kapatılacak.

Belediyeden yapılan açıklama şöyle; "İnsanların etkileşimi için güvenli, konforlu, erişilebilir alanlar, sürdürülebilir ve yaşanabilir kentlerin en temel bileşenidir. Bu çerçevede şehrimizde yayalaştırdığımız ve yayalaştırma sonrası daha da değer kattığımız alanlara bir yenisini daha ekliyoruz.

Odunpazarı Kentsel Sit Alanı içinde kalan Kemal Zeytinoğlu Caddesi Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyemiz tarafından hayata geçirilen birbirinden değerli projeler ile bölgeyi turizm açısından çekim merkezi haline getirmiştir. Özellikle yerli ve yabancı turist sayısındaki artış ile şehrimize gelen turlar nedeniyle de yaşanan araç ve yaya trafiği bölgede trafik düzenlemesi yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. İmar planlarında yaya bölgesi olarak gözüken Kemal Zeytinoğlu Caddesi ve bağlantılı sokaklar, 2017/6 sayılı Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından oy birliği ile alınan karar ile 26 Eylül 2022 tarihi itibariyle araç trafiğine belirli saatlerde kapatılacaktır.

TARİH

SAAT

 

1 NİSAN – 31 EKİM

09.00 – 23.00

TRAFİĞE KAPALI ZAMAN

1 KASIM – 31 MART

09.00 – 21.00

TRAFİĞE KAPALI ZAMAN

KEMAL ZEYTİNOĞLU CADDESİ ( ATATÜRK BULVARI - ŞEYH EDEBALİ SOKAK ARASI)

ARİFBEY SOKAK

BEYLER SOKAK

CEMALCİLER SOKAK

ÇÜRÜK HOCA SOKAK

DEMİRLER SOKAK

ERLER SOKAK

FIRIN SOKAK

İNCEAĞA SOKAK

Konya Yunak Kurtuşağı'ndan Güler'e ziyaret Konya Yunak Kurtuşağı'ndan Güler'e ziyaret

KOCA MÜFTÜ SOKAK

KURŞUNLU CAMİ SOKAK

MÜCELLİT SOKAK

ORTAÇ SOKAK

ÖRENCİK SOKAK

ÖZLEMLİ SOKAK

PAŞAOĞLU SOKAK

ŞEYH SADIK SOKAK

ŞİRİNYALI SOKAK

TİRYAKİ HASAN PAŞA SOKAK

ZEYTİNLER SOKAK

Caddenin araç trafiğine kapatılması nedeniyle cadde girişinde bulunan taksi durağı 1 araçlık bekleme noktası bırakılması şartıyla Atilla Sokak köşesine taşınacaktır. Caddeyi kullanan 18 ve 32 numaralı minibüsler ise Devetepe Sokak-Kocatepe Sokak-Şube Sokak güzergahını kullanarak Odunpazarı’na ulaşacak ve devamında aynı güzergahı kullanmaya devam edecektir.