Eskişehir’de, ’Poyraz’ ismi konulan bebek, 4 yılda bir 29 gün olan Şubat ayının son günü Özel Ümit Vişnelik Hastanesi’nde dünyaya geldi.
Dört yılda bir doğum günlerini kutlayan binlerce kişi arasına Poyraz bebek de eklendi. Sabah saatlerinde dünyaya gelen Poyraz bebek de bundan sonra doğum gününü 4 yılda bir kutlama imkânı bulacak. Poyraz bebek 2 yıldır evli olan Şimşek çiftlerinin ilk çocukları olarak dünyaya geldi. Anne Sevgi Şimşek ile baba Barış Şimşek, oğullarının özel bir günde doğmasından dolayı memnun.
Anne Sevgi Şimşek, 29 Şubat’ta doğmasına şaşırdıklarını ifade ederek, “Beklemiyorduk, bugün de sürpriz oldu bize. Her 4 yılda yaşını kutlayacağımız için 24 yaşında ilkokula göndeririz artık. Biz de doğum gününü Mart ayının 1’inci gününde kutlayacağız. 4 yılda bir olması maddi açıdan iyi oldu aslında. Bebeğimize Poyraz Şimşek ismini verdik” dedi.
Baba Barış Şimşek ise, sabah ezanı ile birlikte doğumun gerçekleşmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Ya 28’inde ya da 1’inde kutlayacağız ya da her Şubat bizim için 29 çekecek. Emeği geçen Özel Ümit Vişnelik Hastanesi çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Ömür boyu taşıyacağı bir anı olacak. Özel olacak. Özel çocukların özel günleri olurmuş. Her yıl mutlaka doğum günü kutlanacak.”