Eğitim Bir Sen Eskişehir 1 No'lu şube yönetimi eden maaş promosyon anlaşmalarının yenilenmesi için başlatılan imza kampanyası sona erdi.

Türkiye’nin En Büyük OSB’si Olma Yolunda Çalışmalarımız Sürüyor Türkiye’nin En Büyük OSB’si Olma Yolunda Çalışmalarımız Sürüyor

Toplanan 5000 bin imzalı dilekçe ilçe milli eğitim müdürlüklerine teslim edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim Birsen Şube Başkanı İbrahim Akar, “Eğitim Bir Sen Eskişehir 1 No'lu şube olarak tüm ilçelerimizde halihazırda devam eden maaş promosyon anlaşmalarının mevcut enflasyon şartları altında eriyip gitmesinden dolayı sözleşmelerin güncellenmesi veya yeniden ihale yapılması yönünde çalışmalarımızı 2022 Mart ayından beri tüm eğitim çalışanları adına devam ettiriyoruz. Geçtiğimiz hafta ihalelerin iptal edilmesi için başlattığımız imza kampanyasında toplanan yaklaşık 5000 imzalı dilekçeleri Odunpazarı ve Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize yazılı başvurumuzla birlikte teslim ettik. Yetkili sendika Eğitim Bir Sen, tüm eğitim çalışanlarının sesi olarak bir kez daha mevcut promosyon anlaşmalarının iptal edilmesini ve güncel şartlara uygun yeniden ihale yapılmasını bu işin sorumlusu İlçe Milli Eğitim müdürlüklerinden talep ediyoruz”