Eskişehir Kızılay Şubesi “Sağlık Yaşam Ve Yaşlanma” konusunda toplumsal bilinci artırmak düzenlenen eğitim faaliyete geçti.

 Hal Cami yıkılmak mı isteniyor?  Hal Cami yıkılmak mı isteniyor?

  Toplumsal dayanışma ve güçlenme için her bölgenin iş birliği içinde çalışması adına Türk Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Şenlendirme’ projesi kapsamında Eskişehir  Kızılay Şubesi de “Köyümün Sağlığı” isimli projesi ile dâhil oldu.

    Sağlıklı yaşam davranış değişikliği kazandırmak ve sağlıklı yaşayan ve yaşlanan toplum haline gelmeyi başarmak amacıyla güzel bir proje başlatan, Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanlığı proje ile ilgili eğitimlere başladı. Eskişehir Seyitgazi ilçesinde, Seyitgazi Kızılay İlçe Temsilciliği ile ortaklaşa gerçekleştirilen,60 katılımcının olduğu eğitime, Seyitgazi Kaymakam’ı Yeşim Altın ve Seyitgazi Sosyal Yardımlaşma Vakfı da katılım sağladı.

   Konu ile ilgili konuşan Egemen TEMİZSOY;” Bireylere Sağlıklı Yaşam Ve Yaşlanma konusunda bilinçlendirmek için “Köyümün Sağlığı” isimli bir proje yazdık ve bu proje ile ilgili ilk eğitimimiz Seyitgazi ilçemizde bulunan ilçe halkına, Eğitmenlerimiz tarafından verildi. Bu eğitimler ile sağlıklı yaşam tutumu geliştirip egzersiz ve besleme düzenini kurulmasında halkımızı bilinçlendirmek. Sağlıklı yaşayan ve yaşlanan toplum hedefimiz kapsamında tüm ilçelerimizde bu eğitimleri vermeyi planlıyoruz.” Dedi. Eğitim sonunda katılımcılara sağlıklı yaşama uygun yiyecekler ikram edildi.