Sarı hurda hurdacılık sektöründe uzunca süredir aktif bulunan kişiler tarafından bilinmektedir.

Sarı hurda pirinç alaşımının kullanıldığı ve bu alaşımın artık kullanım ömrünün tamamlanması ile hurdaya ayrılan parçalardır. Pirinç alaşımının renginin sarı olduğunu herkes bilir. Bu yüzden bu alaşımın hurdalarına sarı hurda denilmektedir. Pirinç bir alaşım olduğu için içinde çeşitli elementler bulunur bunlar: Nikel, Demir, Kalay, Fosfor, Kurşun, Alüminyum ve Arseniktir. Fabrikalardan çıkan yüksek tonajlı tüm hurdaları en yakın hurdacı firmasına olarak sizden alıyoruz.

Gözden kaçırmayın

MÜSİAD'dan töreye hayırlı olsun ziyareti MÜSİAD'dan töreye hayırlı olsun ziyareti

Hurda Plastik Fiyatları

Hurdalar arasında kâğıtlar kadar kullanılan bir diğer ürün plastiktir. Plastik çok fazla alanda kullanıldığı için kâğıt gibi evlerde rahatlıkla bulunabilecek bir hurdadır. Plastik ürünlerin kullanım ömrünü doldurmasıyla ortaya plastik hurdalar çıkar ve çoğu hurdacı bu plastik hurdalarını almaktadır. Birçok sanayide kullanılan plastikler geri dönüştürülür. Geri dönüştürülen bu hurdalar doğayı korumada da önemli bir yere sahiptir. Kullanım ömrü dolan bu plastik ürünler artık hurda oldukları için geri dönüşüme dahil edilirler. Hurda fiyatları bazı etmenlere göre değişmektedir

Hurdacı tarafından alınan hurdalar geri dönüşüm süreciyle beraber doğada var olan plastik miktarı giderek azalır. Plastik hurdaların geri dönüşümü oldukça önemli bir konudur çünkü tüketim malzemelerinin neredeyse tamamı plastiktir. Dolayısıyla çok fazla plastik hurda oluşmuş olur. Dönüşümü tamamlanan bu hurdaların tekrar ekonomiye kazandırılması hem ekonomi için hem de doğa için çok güzel bir davranış olacaktır. Detaylı bilgi ve hizmet için Kumsal Hurda sitesini ziyaret edebilirsiniz.