Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, "Seyitgazi ilçe milli eğitim müdürü ilçedeki tüm eğitim çalışanlarının müdürü olduğunu uygulamalarına yansıtmalısın! "dedi.

Yapılan görevlendirmeye tepki gösteren Alkan, "Eskişehir eğitim ortamında ilginç uygulamalara bir yenisi daha eklendi. İl merkezinden ilçede  boş olan münhal olan müdür yardımlığına görevlendirmeyi de gördük sonunda. Seyitgazi İlçemizdeki Ramazan Canıgür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde münhal olan müdür yardımcılığına Turgut Reis MTAL öğretmen görevlendirildi.

Milli Eğitimi camiası genelde ilçelerden il merkezine tartışmalı görevlendirmeler uzun süre gördü. Fakat bu son olay tam bir kara mizah konusu olduğu kadar, adaletin ne kadar erozyona uğradığını, yandaşlığın da bir o kadar temel kriter olduğunu göstermiştir. Buradan Seyitgazi ilçe milli eğitim müdürüne soruyoruz:

●      Bu okulda görev yapan, norm fazlası olan meslek dersleri öğretmeni okulların açıldığı zaman görev talep eden dilekçesi neden uzun süre cevapsız bırakıldı?

●      Norm kadrosu fazlası olan bu arkadaş Eğitim Sen üyesi olduğu için mi görevlendirilmesi yapılmadı?

●      En önemlisi Turgut Reis MTAL' den bir öğretmenin görevlendirilmesi sizce teamüllere ne kadar uygundur?

●      Çalışma barışını bozan  bu görevlendirme için başka bir yerlerden telkinler aldınız mı?"