25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Eskişehir Kadın Dayanışması bileşenleri (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Kent Konseyi, Odunpazarı Kent Konseyi, Tepebaşı Sağlıklı Kentler Konseyi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) tarafından Söz Ver kampanyası için hazırlanan #şiddetsizbirdünyaiçinsözver tişörtleri Eskişehirsporlu futbolculara hediye edildi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi ve TMMOB ile bir araya gelen futbolcular yaptıkları antrenmana tişörtleri ile katılım sağladılar.

Gerçekleştirilen Şiddetsiz Bir Dünya İçin Söz Ver Kampanyasında yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Eskişehirspor Kulübü Başkan Yardımcısı Özgür Marankoz “Özellikle son yıllarda artan kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek için, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Kadın Dayanışması bileşenleri tarafından gerçekleştirilen bu duyarlı kampanyaya destek olmak için kulüp olarak bir araya geldik. Umuyorum devletimiz de önlem amaçlı yapacağı yasa değişiklikleri ile bu durumların önüne geçebilir” dedi.

Eskişehirspor takım kaptanı Sezgin Coşkun, ise konu ile ilgili “Bu konuyu konuşmak bile çok acı verici. Kadına şiddete son vermek, bir sloganla başladı. Her gün kadınlar şiddete maruz kalıyor. Şiddeti sadece fiziksel olarak değerlendirmememiz lazım. Psikolojik şiddet de bir şiddet çeşidi. Kadına şiddeti durdurmak için devletin bir şeyler yapması lazım. Bir çocuk sahibi olarak, sevgi ve saygı göstermeyi bilen çocuklar yetiştirmek bu sorunu kökten çözmek için çok önemli. Umarım bundan sonraki nesillerde bunu başarabiliriz” açıklamalarında bulundu.