banner1531
banner1537
banner1532
banner639
banner1493

Sınıfta kaldılar

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

Sınıfta kaldılar

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ektaş, “Bu hafta, hukuku, ifade özgürlüklerini hiçe sayan, eleştiriye tahammül edemeyen AK Parti anlayışının tezahürü olarak 128 milyar dolar nerede sorusundan Cumhurbaşkanına hakaret suçu çıkaran bir anlayışla karşı karşıya kaldık. AK Parti seçmenlerinin bile yaklaşık %50’sinin cevabını merak ettiği bu soruya  hükümet tarafından verilen birbiriyle çelişkili cevaplar hiç kimseyi  tatmin etmemiştir. 

DOĞRUDAN PANDEMİ DESTEĞİNDE SINIFTA KALDIK

128 Milyar doları açıklama gayretiyle, AK Parti kanadından gelen çeşitli beyanatlardan pandemi döneminde verilen desteğin ise  toplamda sadece 60 milyar TL düzeyinde kaldığını üzülerek öğrenmiş olduk. 60 milyar TL 7,5 milyar dolara tekabül etmektedir ki, bu miktar 2020 yılında 717 milyar dolar olarak gerçekleşen gayrisafi milli hasılanın %1’dir.  Bu oranlarla Ülkemiz G20 Ülkeleri arasında vatandaşına verdiği doğrudan destek sıralamasında son sıralarda yer almaktadır.

Vaka, hasta, ölüm sayılarına baktığımızda, henüz bir yerli aşımızı dahi devreye sokamadığımızı dikkate aldığımızda pandemi sürecini yönetemeyen AK Parti Hükümeti, pandemi koşullarında zor günler yaşayan vatandaşımıza da bakamamış, yıllarca vergileriyle devleti destekleyen vatandaşlarımızı koruyamamıştır.

TARIM, GÜNÜ KURTARMAYA YÖNELİK ADIMLARLA DEĞİL, PLANLAMAYLA YÖNETİLMELİDİR.

Yıllardır, tarımda üretimi planlayamayan ve bu nedenle yüksek fiyatlarla bir yıl tüketicileri, diğer bir yıl alıcısı olmadığı için elinde kalan ürünlerle üreticiyi mağdur eden AK Parti hükümeti, bir kez daha fakirleştirdiği soğan, patates üreticisinin elinde kalan ürünleri toplayıp halka ücretsiz dağıtma yoluna gitmiştir. Üreticiye nefes aldıracak bu yaklaşımın ortaya konulmasını  İYİ Parti olarak daha önce önermiştik. Önerimizin dikkate alınarak soruna kısa vadede çözüm üretilmesi bizleri memnun etmiştir. Ancak, günü kurtaran bu siyaset anlayışı uzun vadede hiçbir fayda yaratmayacaktır. 2021 Yılı tarım ürünleri planlaması yine yapılmamıştır. Bu yıl sonunda soğan, patates, şeker pancarı, buğday üreticisi neyle karşılaşacağını bilmemektedir. 

ŞEKER PANCARI ÜRETİCİLERİNE BOŞ SÖZLEŞME İMZALATILMASI, HUKUKA AYKIRIDIR.

Her yıl olduğu gibi bu yılda şeker fabrikaları şeker pancarı üreticilerine boş sözleşme imzalatmışlardır. Bunun doğru olmadığını savunan AK Parti kanadı ise iddialarını doğrulayacak hiçbir sözleşme örneğini kamuoyuyla paylaşmamıştır. Hammadde ve Şeker Fiyatları Yönetmeliğinde sayılan huşuları içermeyen sözleşmelerin üreticiye imzalattırılması, sözleşmenin bir örneğinin üreticiye verilmemesi, sözleşmede alım fiyatına yer verilmemesi, her yıl avans fiyatına dayanılması doğru değildir. Çiftçimiz ekeceği şeker pancarının fiyatının kanuna ve yönetmeliğe uygun biçimde önceden belirlenmesini, verilecek gübre ve diğer destek miktarlarının net bir şekilde sözleşmede gösterilmesini talep etmektedir. Ekim kararını buna göre şekillendirmek istemektedir.

AK PARTİ, İYİ PARTİNİN TARIM POLİTİKA ÖNERİLERİNİ ÖRNEK ALMALI VE UYGULAMALIDIR.

Doğru bir planlamayla, tarım da Dünyanın önde gelen Ülkelerinden biri olabilecek ve üreticisine para kazandırabilecekken, yanlış politikalar Ülşkmeizxi ve çiftçimizi tarım yoksulu Ülke haline getirmiştir. AK Parti Hükümetinden gerçekçi politiklar üretmesini, İYİ Partinin TARIM POLİTİKARINI kendine rehber edinmesini TAVSİYE EDİYORUZ.”

                                                                                                          Mehmet EKTAŞ

                                                                                 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1525

banner1526

banner1529

banner1528

banner1527

banner877

banner1522

banner1530

banner1521

banner1523

banner1524