banner639
banner1544

Büyük Eskişehirspor camiasına çağrıda bulundular

Eskişehirspor taraftar komitesi üyeleri basın toplantısı düzenleyerek bugüne kadar yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Büyük Eskişehirspor camiasına çağrıda bulundular

Eskişehirspor Taraftar Komitesi üyeleri basına bir kahvaltı vererek, hem komite çalışmalarını hem de kısa ve uzun vadede yapılması düşünülen projeler hakkında bilgi verdi.

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı da olan Murat Diri, toplantının açılış konuşması yaparak başta basın olmak üzere Eskişehirlinin, taraftarlarının, işadamı, esnaf, sivil toplum örgütlerinin komiteye destek vermelerini isteyin herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. .

Yaklaşık 25 kişilik bir komite oluşturduklarını belirten Murat Diri, komitenin içinde akademisyenler avukatlar, öğretmenler, doktorlar, iş adamları, şirket yöneticilerinde bulunduğunu belirterek , “Bu sezon Eskişehirspor için o sene bu sene dedik. Çıkamazsak tarihin tozlu raflarında Eskişehirspor’umuzun görmek zorunda kalacağız. Bu nedenle komite oluşturduk. Şehrimizde dağılan güven ortamını yok olmaya yüz tutmuş beraberlik ortamını yeniden tesis etmek bu komiteyi oluşturma gereğini duyduk” dedi.

Eskişehirspor taraftarının bir çok konuda Türkiye’de ilkler yaptığını belirten Diri şunları söyledi:

“ Bu konuda da Türkiye'de bir ilk yaparak Taraftarlar Komitesi oluşturdu. Yönetimin yaptığı veya yapamadığı işlere de el atarak, şahıslar için değil Eskişehirspor için bu desteğe başladık.

Geçtiğimiz sene Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri çeşitli desteklerde bulundular. Eskişehirspor'a iş adamlarımızdan dernek ve odalarımızdan belediyelerimizden yeni destek göremiyoruz. Eskişehir'de bir hareket görebiliriz diye ilk olarak ETO başkanı Metin Güler'in yanına gittik, görüştük. Eskişehirspor’a maddi destek olacak bir kaç projesi olduğunu öğrendik. Sayın Milletvekili Nabi Avcı ile görüştük. Kendilerinin desteği olduğunu söyleyerek stadyumun ismi hakkında çalışma ve girişimleri olduğunu söyledi.

Bu komitenin oluşturduğu enerji tamamen yayıldı, ulusal basında yeraldı. Bir çok projemiz var girişimlerimiz olacak. Ancak burada toplanmamızın sebebi Eskişehir halkının biraz daha harekete geçmesi, uyanması oluşturduğumuz bu komiteyi destek olması. İş adamlarımızın sivil toplum örgütlerinin artık topyekün bir şekilde ele vererek Eskişehir'in en büyük markası olan Eskişehirspor'a hakkettiği süper lige çıkması için mücadele etmeye davet ediyoruz.

6 şehirde  bu kurulda   temsilcilerimiz var. 25 kişiyi keyifi şekilde hazırlamadık. İstekli arkadaşlarımıza söyledik. Unuttuğumuz arkadaşlarımız var. Bize ulaşıyorlar. Bunlar 25 kişi ile sınırlı komite değil. Alt komisyonlar olacak. 2-3’lü gruplar halinde komisyonlar oluşturup çalışabileceği kısa ve uzun vadeli projelerimiz olacak. Şehir dışından görüşmelerimiz olacak, Ankara’ya gideceğiz, vekillerimiz ile görüşeceğiz, vekillerimiz bizim sorunlarımız ile ilgilenmeleri için seçtik. Eğer kaçak güreş yaparlarsa bunları dillendireceğiz. Bizim ne siyasi ne de ticari kaygımız yok. Bizim tek Eskişehirspor kaygımız var. Kimseyi kayırmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Ayhan abimizin söylediği gibi, yapılan eleştirilerimiz doğru olsun diye yaptık. Hataların nasıl karşısında durduysak, doğruları destekledik. Bizim yönetimi desteklemek gibi bir derdimiz yok. Sadece Eskişehirspor menfaatleri doğrultusunda yapabilmek için çalışmak için gayemiz var. Burada sadece 25 kişinin yapacağı bir iş değil, tüm Eskişehirspor taraftarlarının Eskişehirlinin desteği gerekiyor. Gereken algıyı oluşturması gerekiyor. Son günlerde sosyal medyada oluşan  gereksiz konularda uzaklaşmalıyız. Sadece Eskişehirspor’un transfer yapıyor ama belki lisans alamayıp sahaya çıkamayacak.   Taraftarımızda artık bilinçlenmesi gerekiyor. Sosyal medyada boş mevzulardan daha çok Eskişehirspor'a destek verilmesi açısından gündem oluşturmalıyız. Satışa sunulan kombineler ilgi gösterilmesi gerekiyor. Türkiye Eskişehirspor taraftarının büyüklüğünü ayrıcalığını biliyor. O sene bu sene dedik. Bu sene gündemi yoğun tutmamız gerekiyor. Basın mensuplarına hem kendimizi tanıtmak hem de sohbet etmek için biraraya geldik. Sizin desteğiniz de çok önemli.

Amaç ve projeler deyince öncelikle güven ve birlik sağlandığımızda başarı olacağız. Kombineler satışı istediğimiz düzeye gelmeli. Gerekirse loca satmak kombine satmak Eskişehirspor’a bir lira getirmek için çalışacağız. Tek amacımız Eskişehirspor’a hizmet etmek, maddi desteği sağlamak için yola çıktık.

Orta vadeli projelerden bir tanesi yıkılan mabedimiz altına yapılacak olan otoparkın Eskişehirspor'a tahsis edilmesi. Önümüzdeki günlerde ligler başlayacak, sağa sola ormana kaldırıma aracını koymak yerine taraftar stadın otoparkına koysun, gönlünden gelen miktarı kulübün görevlendireceği arkadaşa makbuz karşılığı verir. Belki o gün toplanan para ile futbolcuların primi karşılayacak. Arabalarının buraya konulması çok önemli.

Uzun vadede üst kapalı ve hızlı anlatıyorum, Milli Emlak’tan araziler, üyeliklerimiz açık, taraftarlarımıza üyeliğe davet ediyoruz. Maalesef kulübe fazla üye olan yok. Bugün şehrimizde başka görüşmelerimiz olacak. Sanayi Odası ile görüşmelerimiz olacak. “

Diri’nin konuşmasından sonra komite içinde yeralan üyelerde kısa birer konuşma yaptı:

Halil Turan(Fatih Anadolu Lisesi müdürü):Herkes işinden gücünden vakit ayırarak burada buluştuk. En önemlisi sebebi bu şehri sevmesi, Eskişehirspor'u sevmesi sahip çıkma anlamında taşın altına elimizi koymaktan kaynaklanmaktadır. Takım ekonomik anlamda sıkıntı yaşamakta uzun süredir devam ediyoruz. Her Eskişehirspor sevdalısı elini taşın altına koyması gerekir. Bu el alttan en üste şehrimizin yönetenlere kadar hepimizin görevi. Bizler karınca kararınca şehirde bir kıvılcım yaratıp ateşe, yangına çevirip Eskişehirspor’un daha iyi yerlere gelmesini istiyoruz. Kaybedilen şehirlerin değeri zamanla geçtikten sonra çok daha fazla anlaşılıyor, acıları da daha çok oluyor. Bunu futbol dünyasında görüyoruz. O zaman yapılmayan şeyleri fazlasını yapmak dahi fazla kar getirmiyor. Elimizde güzel bir fırsat var, güzel şehir var güzel insanlar var elinin taşının altına koyan 7 den 70'e insan var. Herkesin kafasında ‘Eskişehirspor ne olacak’ diye düşünüyor. Bizlerde elimizden geleni daha fazlasını yaparak bu takımın layık olduğu yere gelmesi için çalışıyoruz, bu amaçla toplandık, buluştuk.

Umut Cumali: Bu ekip oluştururken gaye bir olduğu zaman kişisel çekişmelerin geri planda kalması gerektiği, Eskişehirspor sevgisinin bilincinin her şeyin önünde gelemsi gerektiği. Biz bunu yıllarca başaran bir ekibiz. Biz bunu Eskişehir halkına benimsetmek zorundayız. Ekip kurulurken komisyon yönetim şeması, bir liderlik gibi hiç bir şey konuşmadık, biz sadece Eskişehirspor’u halka nasıl daha iyi anlatabiliriz, bu küskünleri barıştırma anlamında konuşmalarımız oldu. Kardeşlerimiz, abilerimiz burada özverili şekilde şehir dışından da geliyorlar.

Buradaki amacı şehre doğru anlatırken olumlu tepkiler artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Özellikle seçilmişlerin atanmışların bu işin içine olumlu anlamında çekilmesi gerekiyor. Bununla çalışmalarımız devam ediyor, Ankara'ya kadar gideceğiz. Bu iş olumlu sonuçlanıncaya kadar devam edeceğiz. Basının da bizim arkamızda durmanız desteklemeniz gerekiyor.

Ayhan Ünal: Demokrasiyi iliklerine kadar özümseyen hisseden insanları çocukları olarak bizler yönetimleri zamanında eleştirdik. Bunlar geçmişte kaldı. Eleştirilerimiz doğruyu bulmak amacındayız. Bizler ayrışarak değil birleşerek büyüyerek başaracağız inşallah.

Selim Demircioğlu: (İstanbul’dan gelen Eskişehirli): Bizim için Eskişehirspor çok değerli. Eskişehirsporlu bilinci ile her maça geliyoruz. Özümüzde Eskişehirspor sevdası var. Biz Eskişehirspor'dan vazgeçmeyiz. Önce stadyumu doldurmamız lazım. İşadamlarımızdan esnafımıza kadar karınca kararınca herkes gücü nispetinde yardım etmeliyiz. Bazı kişilerin üzerine bırakırsak bazı kişilere bırakırsanız Eskişehirspor’un makus talihi değişmeyecektir. Bu işi düzeltmemiz lazım.

Erkan Koca: Komiteyi kurarken her kişiyi her konudan her meslekten komiteye davet ederek destek vermesi için bir şeyler yapmak gerekiyor. Komite de hiç kimsenin beklentisi yok tek beklenti Eskişehirspor'un geleceği. Biz komiteye herkesin destek vermesini istiyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1547

banner877