Memleket Parti Eskişehir İl Başkanlığı Çiftçiler Günü’nde İnönü İlçesinde çiftçileri ziyaret etti. İl Başkanı Dr. Baki Dündar;

 “Hiç şüpheniz olmasın, tarlada ucuz rafta pahalı bu düzeni değiştireceğiz”dedi

Gözden kaçırmayın

Muhsin Yazıcıoğlu Hatıra Ormanı’na fidanı dikildi Muhsin Yazıcıoğlu Hatıra Ormanı’na fidanı dikildi

14 Mayıs Çiftçiler Günü sebebiyle Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Dr. Baki Dündar, İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte İnönü İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ardından, İnönü İlçe Başkanı Hamdi Tosunoğlu ile birlikte ilçede çiftçilik yapan Ahmet Özcan ile tarlasında buluşan Dr. Baki Dündar, Memleket Partisi Genel Başkanı   Muharrem İnce’nin Çiftçiler Günü için yaptığı açıklamayı paylaşarak,  “Memleketimizin bereketli topraklarına alın teri düşen, en zor zamanlarda bile sofralarımızı boş bırakmamak için çalışan çiftçilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Hiç şüpheniz olmasın, tarlada ucuz rafta pahalı bu düzeni değiştireceğiz” Dedi.

Dr. Baki Dündar yaptığı açıklamada; “Memleket Partisi olarak, ülkemizin karşılaşacağı zorlukların arasında gıda krizinin önemsenmesi gerektiği, yakın gelecekte su sorunu ile birleştiğinde gıda egemenliğimizi de yitirme tehdidi ile karşı karşıya olacağımızı milletimizin fark etmesi için çalışıyoruz. Genel Başkanımız Muharrem İnce, tarım politikalarımızı ve önerilerimizi bir rapor olarak tüm siyasi partilerle paylaştı ve görüşmelere başladı. Partimiz tarım konusunu partiler üstü görmekte ve bir üretim seferberliğine başlanmasını önermektedir. Dolayısı ile çiftçilerimizin karşılaştığı zorlukları biliyor ve çözüm önerileri geliştiriyoruz. Çiftçiler Günü dolayısı ile İnönü ilçemizdeki çiftçi arkadaşlarımızı ziyaret ederek, görüşlerimizi onlarla paylaştık. Memleket Partisinin iktidarında, Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz sözünü hayata geçirerek “Köylü Milletin Efendisidir” anlayışını tekrar hakim kılacağız” diye konuştu.