Büyükerşen'e Akçakoca Yardımseverler Derneği'nden Ziyaret Büyükerşen'e Akçakoca Yardımseverler Derneği'nden Ziyaret

ADD Eskişehir Şube Başkanı Azmi Kerman, 23 Nisan 1920 tarihinin bir dönüm noktası olduğunu belirterek, “Bu tarihi günde ulusal egemenliğimizin simgesi TBMM’nin kuruluşunun 102. yılını kutluyoruz.” dedi.  

Milli iradenin göz bebeği olan TBMM’nin, yaşadığımız dönemde çeşitli düzenlemelerle işlevsizleştirildiğini ifade eden Kerman, şöyle konuştu: “TBMM’nin denetim başta olmak üzere birçok yetkisi elinden alınmıştır. Ulusal egemenliğin 102. yılında emperyalizm ve işbirlikçilerinin oyunlarını yeniden bozmak zorundayız. Bu konuda, sorun da çözüm de bellidir. Çözüm; Atatürkçü düşüncenin ülkemizde tam olarak uygulanmasıdır. TBMM’nin tüm yetkileri iade edilmeli, demokratik parlamenter sistem acilen inşa edilmelidir.” 

Ulusal egemenliğin 102. yılını kutlarken yaşanan tüm sıkıntılardan güçlenerek çıkılacağına inandıklarını sözlerine ekleyen Kerman, “Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Yaşasın ulusal egemenlik, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” diyerek sözlerine son verdi.