Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) tarafından düzenlenen basın açıklamasında hayat pahalılığının olağanüstü boyutlara ulaştığına dikkat çekilerek, sağlık emekçileri için Temmuz ayını beklemeden maaşlara zam yapılması gerektiği belirtildi. 

Yaz tatilinde çocuklarda enfeksiyonlara ve güneş yanıklarına dikkat Yaz tatilinde çocuklarda enfeksiyonlara ve güneş yanıklarına dikkat

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) tarafından düzenlenen basın açıklamasında hayat pahalılığının olağanüstü boyutlara ulaştığına dikkat çekilerek, sağlık emekçileri için Temmuz ayını beklemeden maaşlara zam yapılması gerektiği belirtildi. 
Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin de toplumun diğer kesimleri gibi bu zam dalgasından ve hayat pahalılığından yıkıcı bir şekilde etkilenmeye devam ettiğini belirten Şube Eş Başkanı Umut Özge Yılmaz,  “Bir taraftan ağır çalışma koşulları, angaryalar, sağlıksız çalışma ortamları ve giderek artan şiddet yetmiyormuş gibi hayat pahalılığı karşısında görülmemiş ölçülerde muzdarip durumdadırlar.” şeklinde konuştu. 
EK KAYNAK AKTARILMALI
Memur ve emekli maaşlarının yılda iki kez Ocak ve Temmuz aylarında enflasyon ve toplu sözleşme farklarıyla değerlendirildiğini anımsatan Yılmaz, “Ancak an itibariyle kayıplarımız çok artmış, çalışanlar enflasyon altında ezilmiştir. Bu sürece sessiz kalarak temmuz ayını beklemenin olanağı kalmamıştır. Her gün biraz daha yoksullaşmak; açlık sınırında yaşamak istemiyoruz.” dedi. Sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin gerçek sendikası olarak derhal maaşlarına gerçek enflasyon oranında artış yapılmasını, 3600-7200 ek gösterge kademeli artışı taleplerinin bir an önce kabul edilmesini, emekliliğe yansıyan temel ücret artışları yapılmasını talep ettiklerini ifade eden Yılmaz, “Hayat pahalılığı durdurulmalı, temel ihtiyaç mallarına yapılan zamlar geri alınmalı, emekçilere temel tüketim maddelerine ulaşabilmeleri için bütçeden ek kaynaklar aktarılmalıdır.” diye konuştu. 
EYLEMLER YOLDA
Talepleri için önümüzdeki günlerde örgütlü olunan tüm işyerlerinde taleplerini dile getirmek için etkinlik ve eylemler düzenleyeceklerinin bilgisini paylaşan Yılmaz, “Halkın sağlık ve mutluluğu için çalışan biz emekçiler huzurlu ve insanca yaşamayı elbette hak ediyoruz. Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini Sendikamız SES ile beraber; hayat pahalılığına, zamlara karşı ve haklarımızı almak için birlikte mücadeleye çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.