‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığında hız kesmeden devam ediyor.

 Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimiz tarafından  dünyada ve ülkemizde yaşanabilecek sorunlara yönelik çözümler üretebilmek adına başlatılan ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığında hız kesmeden devam ediyor.

Gerçekleri yasaklarla gizleyemezsiniz Gerçekleri yasaklarla gizleyemezsiniz

Özellikle kentlerde balkon, teras, bahçe ve saksı gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan ve bunun da sürdürülebilir olmasını sağlayan bir tasarım modeli olan ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projesi Eskişehir’de de hayata geçti.

Eskişehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kazım Aksoy Bey ve Asena Birim Başkanı İlknur Şenyurt hanımefendinin nezaretinde gerçekleşen çalışmalarda tüm teşkilat üyeleri emek verdi. Bu proje herkesin takdirini kazandı.

Permakültür Sürdürülebilir Tarım alanında çalışmaları hakkında Asena Birim Başkanı Sayın İlknur Şenyurt yaptığı açıklamasında, “Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in 9 ışık doktrininde ki ‘köycülük ilkesi’ ve aynı zamanda liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in ‘toprağın dili tarımdır’ anlayışı çerçevesinde, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Sayın  Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendinin öncülüğünde başlatılan ve eğitimler sonrası Eskişehir ocağımızda uyguladığımız ‘Permakültür Sürdürülebilir Tarım’ projemizin ilk ürünlerini toplamaya başladık. İnanıyoruz ki bu vb. projeler ülkemiz gelecekte hem kendine yeten hem de dünyaya ihracat yapabilen tarım devi bir ülke olacak. Tüm ülküdaşlarımızı  permakültür projemize katılmaya davet ediyoruz. Ülkü Ocakları olarak her alanda bilinçli ve kültürlü nesiller yetiştirebilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.