Umut Kervanı Eskişehir Temsilciliği, Eskişehir'de yetim ve ihtiyaç sahibi onlarca aileye gıda yardımında bulundu.

Ekonomik kriz ve geçim sorununun konuşulduğu son günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin derdi daha fazla büyüyor. Bu anlamda yetim ve muhtaçlara yardım eli olmaya devam eden Umut Kervanı, Eskişehir'de de yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Bu minvalde onlarca aileye yardımda bulundukları belirten Umut Kervanı Eskişehir temsilcisi İdris Aras, yardımların bağışlar sürdükçe devam edeceğine dikkati çekti.

Aras şunları söyledi:

Umut Kervanı Eskişehir temsilciliği olarak yardım faaliyetlerine devam ediyoruz. Mübarek Ramazan ayında gıda kolisi dağıtımlarımız oldu. Ramazan Bayramı öncesinde de bu yardım faaliyetlerimiz inşallah aralıksız devam edecektir. Malum olduğu üzere ekonomik sıkıntıların olduğu bu dönemde, geçim sıkıntısı yaşayan yetim ve yardıma muhtaç ailelerimize yardımları ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu çerçevede hayırseverlerimizin katkılarını bekliyoruz.

Eskişehir’de ata binmeyen çocuk kalmasın Eskişehir’de ata binmeyen çocuk kalmasın

Sözlerine Hz. Peygamber'in Sallallahu Aleyhi Vesellem "Veren el, alan elden üstündür." Hadisiyle devam eden Aras, "İnşallah bizler de veren el ile alan el arasında köprü vazifesi görmeye devam edeceğiz. Bu tempoda Ramazan ayına da gireceğiz. Yardım eden hanım kardeşimize de tekrardan teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle hayırsever kardeşlerimize çağrıda bulunmak istiyoruz. Katkı sunmaya devam etsinler çünkü insanlar bu dönemde daha fazla geçim sıkıntısı yaşıyor. Yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin yüklerini bir nebze de olsa hafifletmek adına insanımızdan katkı bekliyoruz. Şimdiye kadar yardımda bulunan ve bundan sonra da yardımda bulunacak olanlara şimdiden teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul buyursun." şeklinde konuştu.