Ortamlarda çıkan yangınlarda kişilerin binadan güvenle tahliye olması ve inmesi için ihtiyaç duyulan donanımların başında yangın merdiveni gelir.

Klima gaz kutusundan motosiklete bagaj yaptı Klima gaz kutusundan motosiklete bagaj yaptı


Ortamlarda çıkan yangınlarda kişilerin binadan güvenle tahliye olması ve inmesi için ihtiyaç duyulan donanımların başında yangın merdiveni gelir. Kaçış merdiveni olarak da bilinen yangın merdivenleri, acil tahliye durumlarında kolaylıkla kurtulma imkanı sunar ve itfaiyelerinde acil durumlarda sıklıkla tercih ettikleri kısımlardır. Yangın merdivenleri bina uzunluğu ve binanın kat sayısı hesaplanarak ölçüleri belirlenir, kurulumu yapılır. Yangın merdivenlerinde modellemenin yapılması da büyük önem taşır. Bu neden ile yangın merdiveni seçimi ve kurulumunda mutlaka uzman firmalardan destek alınmalıdır. Yangın merdiveni modelleme, proje ve kurulumlarında profesyonel ekip kadrosu ile hizmet veren Öz Güven Yangın firmasını tercih edebilirsiniz.
Yangın Merdiveni Çeşitleri
Yangın merdivenleri binanın yapısına ve ihtiyaca, kişilerin seçimlerine göre değişiklik gösterirler. Binalarda sıklıkla kullanılan yangın merdiveni çeşidi ise Z tipi merdivenlerdir. Z tipi merdivenlerde kaçışın daha kolay olması, özellikle kalabalık ortamlarda sıklıkla kullanıldığı gözlemlenebilir. Bunun yanı sıra yangın merdivenleri  açılır kapanır, galvanizli, makaralı ve basınçlandırmalı modelleri ile de alıcısını karşısına çıkar. Yangın merdiveni işlevini görebilmesi ve verim alınabilmesi için mutlaka binanın projesine uygun şekilde çizilmeli, monte edilmelidir. Bu neden ile yangın merdiveni seçimlerinde bilgi sahibi olmak ve uzman bir firmadan destek almak en doğrusu olacaktır. Yapılarınız için en doğru yangın merdiveni modellerine, Öz Güven Yangın firması aracılığı ile ulaşabilir ve kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Kaynak: https://www.ozguvenyangin.com/urun-kategori/31/yangin-merdiveni