Yenilik Partisi İl Başkanı Serkan Ortatepe şehir içi ulaşıma yapılan zammı eleştirdi.

Ortatepe öğrenci şehri olan Eskişehir'de sezon başlarken yapılan bu zammı "Fırsatçılık" olarak değerlendirdi. Ortatepe açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Tam okullar açılacakken Eskişehir Büyükşehir Belediyesi hamlesini yaptı. Halk tepki gösterse de tam bileti 6 tl, öğrenci bileti 3.5 tl, aktarmayı ise 70 krş yaparak akaryakıttaki zam bahane edilmişti. Şimdi neyi bahane ediyorlar acaba? Yapılan %25 zamla tam bilet 6 tl yerine 7.5 tl, öğrenci ise 3.5 tl yerine 4 tl olmuş. Eskişehir bir öğrenci şehri. Bu yapılan zamlar ile zaten hayat pahalılığı yüzünden hem çalışıp hem okuyan öğrencilerimiz daha da zorlanacak. Asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız yola mı para yetiştirsin faturalara mı? İktidar bir koldan zam yapıyor CHP li belediyeler diğer koldan. Bu bilet fiyatlarına yapılan zamlar bakalım kimlerin cebine giriyor?

Kasım Karakaş genel merkez yönetimine girdi Kasım Karakaş genel merkez yönetimine girdi

İktidarı suçlayan bunlar, iktidarın yaptığı yanlışları yapanlar yine bunlar. Demek ki iktidar olsalar şimdiki düzenden hiçbir farkımız olmayacak. 3 ayda bir ulaşıma zam yapan CHP liler iktidara neler yapmaz?

Şehir içi ulaşımda böylesine yüksek fiyatların uygulanması, öğrenci şehri olan Eskişehir'de tam anlamıyla bir fırsatçılıktır. Büyükşehir Belediyesi en kısa sürede bu yanlışından geri dönmelidir. Ev kiralarının bu kadar yükseldiği, yaşam şartlarının bu kadar zorlaştığı bir dönemde halkın yanında olduğunu söyleyen CHP li bir belediyenin bu hareketi oldukça düşündürücüdür...”