Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Dr. Baki Dündar, “Gençlerin yaşam tarzına, özgürlük alanına, sanata ve sanatçıya karşı olan bu yasağa derhal son verilmelidir.”

 Eskişehir’e değer katıyorsunuz  Eskişehir’e değer katıyorsunuz

 Eskişehir Valiliği 9 Mayıs tarihinde, “ilimizde huzur ortamı ile kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin, genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla; İlimiz genelinde (Jandarma Sorumluluk Bölgeleri Dahil Olmak Üzere) 19 Mayıs 2022 günü yapılacak olan kutlamalar, resmi törenler, Valilik ve Kaymakamlıklarca, düzenlenmesi uygun görülenler ile Siyasi Parti faaliyetleri hariç olmak üzere, açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinlik (yürüyüş, oturma eylemi, stant/çadır kurma, afiş/pankart asma, konser, şenlik, festival vb.), Eskişehir Valiliğinin 09.05.2022 tarih ve 316 sayılı kararı ile 10.05.2022 tarihi saat: 00.01 ile.24.05.2022 tarihi saat: 24.00’a kadar (15) gün süre ile YASAKLANMIŞTIR.” Kararını açıkladı.

Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Dr. Baki Dündar, “Salt kamu düzeni ve asayiş endişesiyle alındığına inanmak istediğimiz yasaklama kararının gözden geçirilerek geri alınmasını” talep etti. Dündar açıklamasında; “Şehrimizde düzenlenecek müzik festivallerini ve gençlik kutlamalarını etkileyecek bu kararla gençlerimizin hak ettiği özgürce birlik ve beraberlik içinde eğlenebilecekleri ortamların yasaklanması kabul edilemez. Demokrasiden bahseden mevcut iktidar, 1980’den bu tarafa süregelen ve gençlerin toplumsal katılımını dizayn eden bu uygulamaları bir an önce bırakmalıdır. Kaldı ki, yerel bir etkinlikte dahi asayişi sağlamaktan imtina eden bir iktidar, halkın gözünde iç ve dış güvenliğimiz konusunu da gündeme getirmektedir. Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin de belirttiği gibi, ‘Eskişehir Valisi işi gücü bırakmış gençlerin festivaliyle uğraşıyor. Gençlerin yaşam tarzına, özgürlük alanına, sanata ve sanatçıya karşı olan bu yasağa derhal son verilmelidir”dedi.