Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar yaptığı açıklamada şunları söyledi

Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar yaptığı açıklamada şunları söyledi, “8 Mayıs 2022 tarihinde derneğimizin olağan genel kurulunda, yeni bir kadro ile seçilerek, ADD Eskişehir Şubesi yönetimine üyelerimizin desteği ile geldik. Böyle onurlu bir görevi bizlere veren tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz. Derneğimiz için daha ileriye gidecek adımlar atacağız.

Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimi olarak, geçmiş dönemlerde görev alan, ADD için emek veren tüm yöneticilerimize teşekkür ederiz. Aldığımız bayrağı daha ileriye taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Aldığımız emaneti biden sonra görev alacaklara en iyi şekilde ileteceğiz.

ADD olağan genel kurulu sonrası, aldığımız görev nedeniyle yaptığımız ilk yönetim kurulu sonrası şu şekilde görev dağılımı yaptık.

Başkan- Cihan Taşar

10 bine yakın fide toprakla buluştu 10 bine yakın fide toprakla buluştu

Başkan Yardımcısı- Hakkı Er

Yazman- Yasemin Özmutlu

Sayman- Mustafa Savaş

Yönetim kurulu üyelikleri- Kağan İlhan, Mehmet Avcı, Ersin Temtek

Eskişehir ADD olarak bize destek veren yol arkadaşlarımıza layık olmaya çalışacağız.

Önümüzdeki hafta ulusal kurtuluş savaşımız için atılan ilk adımın 103. yılı. Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak ulusal kurtuluş savaşında ilk ateşi yakmışlardır.

19 Mayıs 2022’de, Eskişehir Vilayet Meydanında yapılacak resmî tören sonrası, Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, Atatürkçü, cumhuriyetçi kardeş örgütlerle birlikte Atatürk anıtına çelenk sunup, basın açıklaması yapacağız. Eskişehirli, tüm Atatürkçü, cumhuriyetçi yurttaşlarımızı yapacağımız etkinliklere davet ediyoruz.

Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimi olarak, kentimizde Eskişehir Valiliğinin yapmış olduğu yasaklamaları ve kısıtlamaları da kabul edemeyeceğimizi, Eskişehir kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Cumhuriyet kenti Eskişehir, yasaklamaların, kısıtlamaların dile getirildiği bir kent olamaz. Eskişehir, üniversite, kültür, sanat ve bilim kentidir. Sanat düşmanlığı, kültür düşmanlığı Eskişehir’de asla kabul edilemez ve edilmeyecektir.

İnsanların yaşam biçimine müdahale, teokratik anlayışın ürünüdür. Türkiye Cumhuriyeti, teokrasiyi gericiliği reddeden çağdaş laik bir cumhuriyettir. Atatürk cumhuriyetini yeniden inşa etmek, bizim en büyük görevimizdir. Ve buradan söz veriyoruz Cumhuriyet kazanacak, Atatürk kazanacak.”