Yenilik Partisi İl Başkanlığı’nca 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Zafer Partisi'nde darp iddiası kameraya yansıdı Zafer Partisi'nde darp iddiası kameraya yansıdı

 Törende Yenilik Partisi İl Başkan Serkan Ortatepe konuşma yaparak, şunları söyledi: “Bugün, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmış büyük zaferin 100’üncü yıldönümü. Milletimizin gösterdiği destansı kararlılık ve fedakârlıkla 30 Ağustos 1922’de milli mücadelemiz zaferle sonuçlanmıştır. Bu şanlı 30 Ağustos Zaferi; Gazi Mustafa Kemal’in ‘Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.’ sözünün en güzel teminatıdır.”
İLELEBET PAYİDAR KAL TÜRK MİLLETİ
Milli günleri, milli Bayramları gölgelemek isteyen insanlara karşı Yenilik Partisi olarak dimdik ayakta durduklarını ifade eden Ortatepe, “Şanlı zaferimizin 100’üncü yıl dönümü vesilesiyle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canını hiçe sayarak bize bu vatanı emanet kılan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalsın Türk milleti.” ifadelerini kullandı.