Yoğun istek üzerine yeniden sahnelenen Anadolu’nun Renkleri, izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen gösteriye Eskişehirliler yoğun ilgi gösterdi.

Yıl sonu konseri beğeni topladı Yıl sonu konseri beğeni topladı

 Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Mart ayında düzenlenen Anadolu’nun Renkleri adlı halk oyunları gösterisi, yoğun istek üzerine yeniden sahnelendi.

Eskişehirliler, Anadolu’nun Renkleri’ne yoğun ilgi gösterirken, gösterinin biletleri günler öncesinden tükendi. Eğitmenliğini Oktay Şahin’in yaptığı halk oyunları gösterisi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde (YKSM) gerçekleşti. Gösterinin yapıldığı salon adeta hınca hınç doldu. Anadolu’nun Renkleri izleyenlerin tekrar gönlünü fethetti.

Yaklaşık 90 dansçının sahne aldığı gösteride Eskişehir, Van, Karadeniz, Bilecik, Artvin, İzmir, Kırım, Antalya yörelerinden halk oyunları oynandı. Potpurilere de yer verilen gösteride, aşık ile maşuk da yerini aldı. Gecede Odunpazarı Belediye Tiyatrocuları da sahneye çıkarak küçük piyesler oynadı.  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı dansçılar, muhteşem bir gösteriye imza attı. Anadolu’nun Renkleri izleyicisinin büyük beğenisini kazandı.