Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve çocuklar satranç etkinliğinde buluştu. Sivrihisar Açık Hava Heykel Müzesi alanında yapılan etkinlikte Başkan Yüzügüllü çocuklarla keyifli dakikalar geçirdi.

Büyükerşen'e Akçakoca Yardımseverler Derneği'nden Ziyaret Büyükerşen'e Akçakoca Yardımseverler Derneği'nden Ziyaret

Hasan Karacalar İlkokulu C sınıfı öğretmeni Ayşegül Koca ve 3-B sınıf öğretmeni Zehra Çalışkan'ın yürüttüğü uluslararası "EĞLENEREK SATRANÇ ÖĞRENİYORUM- I LEARN CHESS WITH FUN" isimli etwinning projesi kapsamında Hasan Karacalar İlkokulu öğrencileriyle satranç oynayan başkan Yüzügüllü ve çocuklar eğlenceli anlar yaşadı. Satrancın; planlı hareket etmenin önemini ve gerekliliğini kavratması, hızlı ve doğru düşünmeye yardımcı olması, olaylara doğru yorumlarla yaklaşma becerisini geliştirmesi, kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkileyip geliştirmesi, insanı düşünen, araştıran ve sorgulayan bireyler haline getirmesi, kurallara uymak, dostça oynamak, kaybetmeyi kabul etmek, kazananı kutlamak gibi sosyal ve demokratik kuralların benimsenmesine yardımcı olması kazanımlarının hedeflendiği 4 aylık projede çocuklar, hem eğlendiklerini hem öğrendiklerini başkan Yüzügüllü ile paylaştılar.

Proje kapsamında satrancı İspanya, İtalya ve Arnavutluk' da ki arkadaşlarıyla ortak şarkı, şiir, drama gibi birçok eğlenceli yöntemle öğrendiklerini söyleyen öğrenciler; başkan Yüzügüllü ile Sivrihisar Açık Hava Müzesi'nde oynadıkları satranç ile unutulmaz bir anıya sahip olduklarını söylediler. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde anlamlı bir hediye olduğunu belirtip teşekkür ettiler. Başkan Hamid Yüzügüllü de bu güzel etkinlik için duyduğu mutluluğu paylaşarak, geleceğimizin mimarı çocuklar için belediye olarak desteğinin her zaman süreceğini, kendisi için de anlamlı ve unutulmaz bir anı olduğunu belirtti.