Mahir Sayın İstişare meclisine girdi Mahir Sayın İstişare meclisine girdi


MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında şunları söyledi; 

Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu ve millet iradesinin üzerinde hiçbir gücün olmadığının tüm dünyaya ilan edildiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Gazi meclisimizin açılışının 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın olmanın gururunu, kıvancını ve dahi heyecanını yaşıyoruz.

Şüphesiz ki, 23 Nisan 1920 tarihi aziz Türk milletinin dönüm noktalarından biridir. Şanlı ecdâdımız o gün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla kenetlenmiş ve bağımsızlığından zerre ödün vermeden çıktığı bu yolda çetin mücadelelerden geçerek bağımsızlığını tesis etmeyi muvaffakiyet ile neticelendirmiş; millî iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak tüm dünyaya ilan etmiştir.

Kuruluşumuzun ve kurtuluşumuzun cansiperane iradesini yapan meclisimiz kuruluşundan günümüze daha müreffeh, daha güçlü, daha başarılı ve huzurlu yarınlar için aynı özveri ile çalışmaktadır. Bugün ise gazi meclisi olması bunun en açık örneğidir. 

Önemli olan bir husus da vardır ki, o da istiklâlimizin temini nasıl ki önemliyse istikbâlimizi tesis etmek de bir o kadar önemlidir. Bu minvâlde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı olarak gördüğü çocuklara bugünü "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" olarak armağan etmiştir. 23 Nisan dünya çocukları arasında dostluk ve sevgi bağlarının pekişmesinde büyük ve önemli bir rol üstlenmektedir. Ve geçmişten günümüze coşku ile kutlanmaktadır. Coşkumuzu, heyecanımızı hiç eksiltmeden kutlayacağımız nice yüzyıllar Türk Milleti ile olsun. 

Bizler, çocuklarımızın istikbâli için gayretle çalışmakta ve onların daha huzurlu daha refah dolu bir ülkede yaşaması için varız. 

Sorgulayan, okuyan, tefekkür eden, kendine güvenen, aydınlık bakış açısına sahip, ülküsü ve hedefleri olan, hayâllerinden vazgeçmeyen, vatanını, bayrağını seven kadîm değerlerine sahip çıkan ahlaklı çalışkan çocuklar yetiştirmek boynumuzun borcudur.

Bu vesile ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve rahmetle ile yâd ediyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. Sözlerime Atatürk'ün şu sözü ile son vermek istiyorum, "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."

Editör: Mustafa YILDIRIM