2017 ve 2018 yıllarında yakalanan başarıların ardından yükselişe geçen Eskişehir Taekwondo'su 2022 yılında alınan başarılı sonuçlarla adından oldukça sık söz ettirdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan törenle başarılı sporcular bir araya gelerek Taekwondo'nun duayen ismi Alaattin Çoban ve İl Temsilcisi Enbiya Kumaş tarafından pasta kesilerek tebrik edildi. 2023 yılının da hayırlı olması temennisi dile getirildi.

2022 YILINDA TAEKWONDO BRANŞINDA

BAŞARI GÖSTEREN SPORCULAR ŞÖYLE;

1-NAZLI EFE-AVRUPA YILDIZLAR-2.

2-UĞUR DEKLİ-GENÇLER TÜRKİYE-1. ,LİSELER TÜRKİYE-2.

3-NAZLI EFE-YILDIZLAR TÜRKİYE-1 ,ORTA OKULLAR TÜRKİYE-2

4-ESMA ÖZKURŞUN-UTKU EFE-POOMSAE TÜRKİYE PAİR-1

5-UTKU EFE-POOMSAE TÜRKİYE MİNİK FERDİ-2

Başkan Koca Trabzon dosyası için İstanbul’da Başkan Koca Trabzon dosyası için İstanbul’da

6-SILA NUR GENCER-BÜYÜKLER TÜRKİYE-2

7-GÜLSÜM GÜLTEKİN-BÜYÜKLER TÜRKİYE-2

8.HATİCE AYSİMA TURHAN-LİSELER TÜRKİYE-3

8.MEHMET FURKAN KARABEK-ORTA OKULLAR TÜRKİYE-2

9-BİRİÇİM AZRA AKÇAEL-MEHMET MUHAMMED GENÇTOPRAK-POOMSAE TÜRKİYE FREE  18 YAŞ ÜSTÜ PAİR-2

10-İREN İŞEL-MİNİKLER TÜRKİYE-3

11.ZEYNEP ÇİÇEK-ORTA OKULLAR TÜRKİYE-3

12-EFNUR AKIN-ORTA OKULLAR TÜRKİYE-3

13-MERT YİĞİT ENEZER-ORTA OKULLAR TÜRKİYE-3

15-EMİNE MERVE YILDIRIM-SEFA YILDIRIM-POOMSAE FREE 18 YAŞ ÜSTÜ PAİR-3

16-AHMET AYDIN-POOMSAT TÜRKİYE FREE 18 YAŞ ÜSTÜ FERDİ-3

17-ÖYKÜ AK-POOMSAE TÜRKİYE FREE 18 YAŞ ÜSTÜ FERDİ-3

18-MELİHAT BACAKSIZ-POOMSAE TÜRKİYE FREE 18 YAŞ ÜSTÜ FERDİ-3

19-FEYZ BETÜL AVDAN-FATİH CAN SARITAŞ-POOMSAE FREE  12-17 YAŞ PAİR-3

20-BURAK POLAT-BİRİÇİM AZRA AKÇAEL-AHMET AYDIN-ÖYKÜ AK-MEHMET MUHAMMED GENÇTOPRAK-POOMSAE TÜRKİYE FREE MİX TAKIM-3

BAŞARI GÖSTEREN SPORCULARI YETİŞTİREN ANTRENÖRLER

1-İSA ŞAHİN

2-NADİR ÖZSOY(MERHUM)

3-ABDULLAH TURHAN

5-ÖMER POLAT

6-MUSA COŞKUN

7-HATİCE KÜBRA YANGIN

8-SERKAN ÖZTEKİN

9-DENİZ KAYA

9-HALİT YAVUZ

BAŞARI GÖSTEREN SPORCULARIN KULÜPLERİ

1-SARAR SPOR KULÜBÜ

2-ENİSLER GROUP KAMERSPOR KULÜBÜ 

3-ESYILDIRIM SPOR KULÜBÜ

4-MOHAÇ SPOR KULÜBÜ

5-ÖNCÜ SPOR KULÜBÜ

6-ÖNDER SPOR KULÜBÜ

7-ŞAHİNSPOR KULÜBÜ 

8-REAKSİYON SPOR KULÜBÜ

9-HATİCE KÜBYA YANGIN SPOR KULÜBÜ

10-TEPEBAŞI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ