Tepebaşı Belediyesi temiz enerji konusundaki çalışmalarına devam ederken 3.’sünü Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Eskişehir Genç İşadamları Derneği (ESGİAD) iş birliğinde düzenlenen Enerji Günleri etkinliği ile enerji konusu ele alınacak.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, gerçekleştirilen temiz ve yenilenebilir enerji kaynak kullanımının artırılması ve sera gazı emisyonlarının azaltılması konularında yönlendirici çalışmalar gerçekleştirildiğini kaydetti. Etkinlik, günümüz ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlamak için temiz enerji geçişinin sağlanması, tüketicilerin sürece dahil edilmesi ve bu bağlamda yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaşması konularında çalışmalarını devam ettiren Tepebaşı Belediyesi’nin yanı sıra ESGİAD ve EMO iş birliğiyle “Erişilebilir ve Temiz Enerji” temasıyla sektörde faaliyet gösteren firmalar, dernekler ve kamu kurumlarını bir araya getirmek ve vatandaşı bilinçlendirmek üzere düzenlenecek.

Alanında uzman konuşmacıların sunumlarının yer alacağı etkinlikte, vatandaşları bilgilendirmek ve tanıtım yapmak üzere sektörde faaliyet gösteren firmalar stant açabilecek. III. Enerji Günleri, 12 Ocak Perşembe günü 10.00-15.00 saatleri arasında Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda gerçekleşecek.

Editör: Mustafa YILDIRIM