Partisinin Eskişehir İl Başkanlığı programına katılan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, burada çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizden elbette çıkacağını ancak bunun için öncelikle Türk ekonomisinin ve ülkenin üzerinde yük olan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın ülkesine dönmesinin bir zorunluluk olduğunu sürekli dile getirdiklerini anımsatan Özdağ, “İktidar bu yükün altında ezilmiş ve ülkenin sorunlarına çözüm bulmak yerine günü kurtarmaya yönelik adımlar atıyor, bunu yaparken de Türk halkından kaybettiği oyları seçmen ithali ile yükseltmeye çalışıyor.” diye konuştu. Seçmen ithalinin kabul edilir olmadığını belirten Özdağ, “YSK’dan alınan seçmen listelerinin incelenmesi sonucunda toplam 745 bin yabancı uyruklu seçmenin olduğu açıklandı. Bunun 180 bini İstanbul’da bu seçim sonuçlarını değiştirebilecek bir sayı istanbul’da seçim sonucunu 13 bin seçmenin değiştirebileceğini düşünürsek bu çok yüksek bir rakam.” ifadelerini kullandı.

Odunpazarı İYİ Parti'de Zafer Tuna güven tazeledi Odunpazarı İYİ Parti'de Zafer Tuna güven tazeledi

ONLAR GİZLİ İTTİFAK İDDİASI

6’lı masaya da eleştiriler getiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu kaybetmeye ve kaybı meşrulaştırmaya çalışmaktadır. CHP, İYİ Parti Saadet Partisi’ne oy veren seçmenlerin ortak arzusu ülkenin artık Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AKPyi aşarak, Cumhuriyetin kuruluş ayarlarına dönmesidir. Onların seçmenlerine seslenmek isterim; oy vermeyi düşündüğünüz bu partiler bir mağlubiyete hazırlanıyorlar, kim seçmen ithaline karşı çıkmıyorsa o Edoğan’ın gizli ortağıdır. Biz her platformda buna karşı mücadele edeceğiz. Sandığa gittiğinizde oy veren, Türkçe bilmeyen yüzbinlerce insanı gördüğünüzde ne kadar haklı olduğunuzu anlayıp oyunuzu son çare olarak gördüğünüz Zafer Partisi’ne vereceksiniz.”