Büyükşehir Belediyesi ekipleri Eskişehir’in yüksek rakımlı kırsal mahallelerinde etkili olan kar yağışına müdahale ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri Eskişehir’in yüksek rakımlı kırsal mahallelerinde etkili olan kar yağışına müdahale ediyor.  Ekipler kar yağışının etkili olduğu bölgelerde ulaşımın sürdürülebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışının şehir merkezine göre daha yoğun yaşandığı kırsal kesimde Büyükşehir Belediyesi ekipleri karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Eskişehir Tepebaşı ilçesi Bozdağ, Hekimdağ ve Karaçobanpınarı Mahallelerinde etkili olan kar yağışına anında müdahale eden Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, yaklaşık 2 metreyi bulan karı temizleyerek vatandaşların ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları için özveriyle çalışıyor.  Yolların açık tutulması için aralıksız olarak çalışan ekipler, vatandaşların olumsuz kış şartlarından etkilenmemesi amacıyla yoğun mesai harcıyor.

Hollywood yıldızlarına eğitim veren ‘Sifu’, köyünde alabalık tesisi açtı Hollywood yıldızlarına eğitim veren ‘Sifu’, köyünde alabalık tesisi açtı

Ekipler ayrıca vatandaşları trafik kurallarına uymaları ve kış lastiği kullanmaları konusunda da uyarıyor.