18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108'inci yıl dönümü öncesi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in talimatıyla belediye bünyesinde yeni bir birim kuruldu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği başta olmak üzere şehit yakınları ve gazilerden gelen talep üzerine Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Şehit Aileleri ve Gaziler Koordinasyon Birimi faaliyete geçirildi.

Birim, şehit aileleri ve gazilerin ilgili talep, öneri ve sorunlarını hızlı bir şekilde çözmek üzere çalışmalar yapacak. Sorumluluğunu kendisi de şehit kardeşi olan Fatih Desticioğlu’nun yürüttüğü birim, İstiklal Mah. Şair Fuzuli Cad. No: 40’ta (Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Ek Hizmet Binası) faaliyetlerini yürütecek. Yetkililer birime 0222 230 35 16 numaralı telefondan ulaşılabileceğini ifade ettiler.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen şehit aileleri ve gazilerimize her zaman minnet duyduklarını belirterek, “Bu vatan için canlarını veren aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin emanetleri başımızın tacıdır. Kurduğumuz bu birim önemli bir görevi yürütecek. Her zaman şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanındayız. Onlar için ne yapsak azdır, hakları asla ödenmez. Her zaman onlara minnettarız.” dedi.

Editör: Mustafa YILDIRIM