Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yönelik ziyaretler sürüyor. Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB) ve Edremit Belediye Başkanı Selman Arslan, Birlik Encümen Üyeleri Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi E. Oya Özakaron ile Birlik Müdürü İmam Bakır Damar Başkan Büyükerşen’i makamında ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce’nin de yer aldığı ziyarette Ege ve Marmara Çevreci Belediyeler Birliği (EMARÇEB) Başkanı Selman Arslan, birliğin yaptığı çalışmalardan bahsetti. EMARÇEB’in 2008 yılında çevre dostu belediyeler tarafından kurulduğunu söyleyen Arslan, ülke genelinde doğrudan çevre alanında faaliyet gösteren ilk ve tek yerel yönetim birliği olduklarını kaydetti. Arslan, birlik üye sayısının artırılmasına yönelik ziyaretlerin ve çalışmaların da sürdüğünü sözlerine ekledi.

Başkan Büyükerşen de Arslan ve beraberindeki heyete nazik ziyaret nedeniyle teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci çalışmaları ve bu konuda yürütülen projelere değindi. Büyükerşen, yerel yönetimler arasında bilgi paylaşımı ve birlikte hareket etmenin önemine değinerek çevre konusunun en öncelikli konular arasında geldiğini vurguladı.

Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

Editör: Mustafa YILDIRIM