“Eskişehirspor’umuz yaşamalı”

 

Devre arası transfer yasağının kaldırılması için imza toplayan Eskişehirspor yönetiminin imza talebine olumsuz yanıt veren Trabzonspor’a bir çağrı da CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’den geldi. Katıldığı televizyon programında yaptığı çağrıda, Çakırözer, “Eskişehirspor’umuz da, Trabzonspor da Türkiye’nin önemli takımlarından. Ancak son yaşanan gelişmeler hem iki şehir, hem de o şehirlerdeki insanların birirlerine olumsuz hisler beslemesi adına kaygı verici. Bu olumsuz havanın ortadan kaldırılması ve Eskişehirspor’umuzun yaşaması için hem futbol federasyonu, hem kulüp yönetimleri, hem de iki şehirdeki siyasetçiler herkes elinden ne geliyorsa yapmalı. Eskişehirsporumuz yaşamalı” dedi.

BİR ÇAĞRI DA ÇAKIRÖZER’DEN

Devre arası transfer yasağının kaldırılması için imza toplayan Eskişehirspor yönetimi borcun sabit kalması şartıyla, ara transfer döneminde transfer yasağının kaldırılmasına yönelik Trabzonspor kulübünden imza talep etti. Trabzonspor kulübü, Eskişehirspor'dan gelen bu talebi reddederken, siyasilerden de çağrı geldi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, katıldığı bir televizyon programında yaptığı konuşmada, Eskişehirspor’un yaşatılması ve iki şehir arasında yaşanan olumsuz hislerin ortadan kaldırılması için yetkililere çağrıda bulundu.

KAYGI VERİCİ

Eskişehirspor yönetiminin talebinin karşılanmaması sonrası ortaya çıkan duruma ilişkin kaygılarını paylaşan Çakırözer, şu değerlendirmelerde bulundu:

“İlk baktığınızda iki kulüp arasında alacak verecek meselesi gibi görünüyor. Ancak iki takım da Türkiye’nin önemli takımlarından. Eskişehir’imiz de, Trabzon da Anadolu kulüplerinin simgesi olan kentler arasında. Kentler, kentlerde yaşayan insanlar arasında bir olumsuz hislerin olması kaygı verici. Umudumuz bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulması.”

“ESKİŞEHİRSPORUMUZ YAŞAMALI”

İki şehrin de spor ile yatıp kalkan şehir olduğunu söyleyen Çakırözer, “Eskişehir Milletvekili olarak futbol federasyonu yetkilileri ve Trabzon milletvekilimiz ile bu konunun çözülmesi için görüştüm. İmza verilmediği için ortada olumsuz bir hava var. Bunun ortadan kaldırılması lazım. Bunun için kimin ne gücü yetiyorsa seferber olmalı. Bu taraftarlara yönelik bir hamleye getirilmemeli. Kimin elinde ne güç varsa, elinden geleni yapmalı. Daha fazla olumsuz hisler beslenmemesi için bir an önce adım atılmalı. Eskişehirspor’umuz yaşamalı” diye konuştu.