Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları, her yaştan katılımcıyı doğa ile buluşturuyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda düzenlenen yeni dönem atölye çalışmaları arasında; Oyunlarla Geri Dönüşüm Atölyesi (6-9 yaş), Teraryum Atölyesi (8-10 yaş), Doğada Duyularım Atölyesi (6-10 yaş), Okulumda Kompost Atölyesi (6-10 yaş), Etkileşimli Kitap Okuma Atölyesi (6-10 yaş) ve Etnobotanik Atölyesi yer alıyor. Atölyeler 16 Mayıs-16 Haziran tarihleri arasında, hafta içi 10.00-11.00 ve14.00-15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Öte yandan okullar da Tepebaşı Belediyesi ile iletişime geçerek gruplar halinde atölye çalışmalarına katılabiliyor.

60 yıllık okul arkadaşları buluştu 60 yıllık okul arkadaşları buluştu

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3085-3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.