Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerini misafir ederek çocukların müzik aletlerini tanımalarına fırsat sağlıyor.

Son olarak Paylaşım Anaokulu öğrencisi 6 yaş grubu 17 çocuk ve Anaçağ Anaokulu 3, 4, 5 ve 6 yaş grubu 33 çocuk merkezi ziyaret etti. Ziyarette merkezi gezen öğrenciler, Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası hakkında bilgiler aldı. Müzik aletlerini tanıyan çocuklar, merak ettiği sorulara da cevap alma fırsatı yakaladı. Çalgıları tanırken eğlenceli anlar geçiren çocuklar, bir enstrüman çalmayı öğreneceklerine de söz verdi.

“Yavrularımız müzik aletleri ile tanışıyor”

Birçok okuldan öğrenciler merkezi ziyaret ederken, konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Kentimizde rutin belediyecilik hizmetlerini yapmak, bizim temel görevlerimiz. Diğer taraftan şehri zenginleştiren esas çalışmaların, sosyal, sanat, spor ve sağlık projeleri olduğunu düşünüyorum. İki Elin Sesi Var projemizde de süreç çok başarılı geçti; çocuklarımız çok sayıda konser verdi. Artık müzik sayesinde bir araya gelen büyük bir aileyiz ve çocuklarımızın başarısı bizleri çok memnun ediyor. Merkezimizi ziyaret eden yavrularımız da müzik aletleri ile tanışıyor. Tüm öğrencilerimize müzik ve başarı dolu bir dönem diliyorum” dedi.

Okul yetkilileri de ziyaret sonunda Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti.

Editör: Mustafa YILDIRIM