Ayşe Ünlüce nöbetçi eczaneleri ziyaret etti Ayşe Ünlüce nöbetçi eczaneleri ziyaret ettiEskişehir’de Emeklilikte Adalet Derneği üyesi 60 bin kişi bulunduğunu aktaran Gürol Yer, “Hak ve adalet mücadelesi konusunda İYİ Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı olarak yanlarında olduğumuzu ve kendilerine desteğimizi göstermek için buradayız.” dedi. 
ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI
08.09.1999 tarihinden sonra SSK’lı olarak işe başlayan Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın eşitlik ilkesi ellerinden alınmış emekçilerin tarihi baz alınarak yapılan “Emeklilikte Yaşa Takılanlar Düzenlemesi”nin uygulamada daha büyük bir kitlenin mağdur olmasına sebep olduğunu belirten Yer, “EYT kapsamında olup emeklilik hakkı kazanan çalışanlarımızla aynı yaş dönemi olan şimdi adalet diyen kardeşlerimiz maalesef istişare edilmemesi, konunun taraflarıyla masada mutabık kalınmış olması gereken bir durumda bürokratların kapalı bir çalışması ve seçime yetişsin mantığıyla mağduriyet üzeri bir mağduriyetin mağdurlarıdır.” ifadelerini kullandı. 
ADALET SAĞLANMALI
1 gün, 1 ay, 1 yıl gibi tarih aralıklarında askerlik, doğum, öğrencilik, staj veya bir başka sebep dolayısıyla sigorta girişleri 08.09.1999 sonrası yapılan erkeklerin17, kadınların 20 yıl geç emekliliğe mahkûm durumda kaldığını dile getiren Gürol Yer şunları söyledi: “Bu insanları talepleri hemen emekli olmak ya da EYT koşullarına dahil olmak değildir. Kadınlarda 20, erkeklerde 17 yıl uçurumunun düzenlenmesi ve beklenen adaletin tüm çalışanlar için tesis edilmesidir.”
YALNIZCA TARİH BAZ ALINDI
Oluşturulan sistemde çalışma süresi ve ödenen prim dikkate alınmadan doğrudan işe başlama tarihinin baz alındığını, yaşanan mağduriyet süreci başlandığını ifade eden Yer, sözlerini şöyle sürdürdü: “Emeklilik için çok uzun yıllar sonrasının görünmezliğinin yanında kademe ile belirlenecek bir hak edilmiş tarih arkadaşlarımıza umut yükleyecek ve yaşam mücadelesinde, iş barışında, iş veriminde olağanüstü katkı sağlayacaktır. Konuya verdikleri mücadele için Biz İyi Parti olarak her zaman yanlarında olacağımızı buradan beyan ediyoruz. Bugüne kadar İstanbul’da yaptıkları iki büyük açık hava toplantısıyla kendilerini gösterip ifade eden arkadaşlarımız 18 Şubat saat 18.00 de Ankara Anıtpark’ta büyük bir miting hazırlığındalardır. Kendilerine bir kez daha haklı mücadelelerinde kolaylık ve sonucunda başarı diliyorum. Muhataplarına ise vasıtanızla sesleniyoruz geç gelen ya da kalan adalet adalet değil zulümdür. İnsanlar bizim insanımız bu ülkenin evlatları bu milletin fertleri talepler duyulsun, istişare edilsin ve hak haklıya teslim edilsin. Mağdurlar ferahlasın, Bekleyenlere umut olsun ve sonucunda yüzler gülsün.”

Editör: Mustafa YILDIRIM