Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Eskişehir’in uzun yıllardır çözüm bulunamayan sorunlarıyla ilgili yetkililere ve siyasilere seslendiği bir basın açıklaması yayınladı.

    Kumru’nun açıklaması şöyle;   “Bildiğiniz üzere Eskişehir’in her seçim öncesi vaat edilen fakat uzun yıllardır çözülemeyen bir çok sorunu var. Aklımızda şu soru var; Eskişehir önümüzdeki dönem de cezalandırılmaya devam edecek mi? Soracağımız sorular bu seçim dönemi de cevapsız mı kalacak? Kentimizin yıllardır çözülemeyen sorunlarıyla ilgili  yetkil ve siyasilere şu soruları yeniden sormak ve artık somut yanıtlar almak istiyoruz;

Onur yürüyüşü davası idare mahkemesinde görüldü Onur yürüyüşü davası idare mahkemesinde görüldü

-Eskişehir’e yapılmak istenen maden çalışmaları, kaymazdaki siyanür havuzu, sevinçteki kömür ocağı proejeleri  gibi çevreye ve insanımıza olumsuz etkisi açık olan projeler yeni dönemde de gündemde olacak mı?

-Eskişehir önümüzdeki dönemde de çevreyolu olmayan,  kuzey-güney çevreyolları konusunda bir gelişme kat edemeyen, Alpu ve Seyitgazi yolları gibi ölüm yollarına sahip bir kent mi olacak?

Kentimizdeki üniversitenin 3’e bölünmesi ve eğitim niteliğinin düşmesiyle ilgili bir çözüm üretilecek mi ?

-Alpu ovasına yapılan URAYSİM projesindeki belirsizlik devam edecek mi?

-Küçük sanayi bölgesindeki çözümsüzlük ve çilenin sona ermesi için bir çalışma yapılacak mı?

-Kentimizin en önemli değerlerinden Eskişehirspor sahipsiz kalmaya devam mı edecek?

-Havaalanımızın sefer problemi ve zafer havaalanını kurtarmak için etkisizleştirilmesine bir çözüm bulunacak mı?”