İftar yemeğine il dışında bulunan Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yerine Başkan Vekili İbrahim Kökdere katıldı.

Açılış konuşmasında dernek faaliyetleri hakkında bilgiler veren Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği Başkanı İrfan Ataman özetle şunları söyledi:“Uzun bir pandemi sürecinde siz kıymetli hemşehrilerimizle bir araya gelemedik görüşemedik. Ancak bugün geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğinde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Tepebaş Belediye  Başkanı Ahmet Ataç Beye ve ekibine huzurlarınızda yönetim kurulumuz adına şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada Anadolumuzun iki kadim şehri Gümüşhane ve Eskişehir’in dostluğunu ve kardeşliğini iftar soframızda görüyorum. Yunus Emre’nin kenti sevginin ve saygının üst düzeyde yaşandığı Eskişehirimiz’de bundan sonra hep birlikte faaliyetlerimize devam edeceğiz. Katılımınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor,yaklaşan ramazan bayramınızı şimdiden kutluyorum.” dedi.

Eskişehirdeki Gümüşhanelileri çok seviyoruz diyerek selamlama konuşmasına başlayan Tepebaşı Belediye Başkan Vekili İbrahim Kökdere :” Başkanımız Ahmet Ataç Beyin selam ve sevgilerini size getirdim. Kendileri İl dışında olduğundan bugün sizlerin arasında bulunamıyor. Ama biliyoruz ki bu güzel şehrimize hizmet eden tüm sivil toplum örgütleriyle derneklerle belediyemizin ve başkanımızın çok sıcak diyalogları var. Bunlardan biriside sizlersiniz. Belediyemizin imkanları ölçüsünde faaliyetlerinize destek olmaya çalışıyoruz. Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği biraz önce başkanınız anlattı yaptığı sosyal ve kültürel çalışmalarla şehrimize değer katıyor. Başkan ve yönetim kuruluna sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum.” Dedi.

Yemek duasını Dernek Başkan Yrd.Hüseyin Turhan’ın İftar yemeğinde yöresel ürün olan pestil ve köme Gümüşhane’den getirilerek davetlililere ikram edildi. Programda Gümüşhane üzerine birçok şiiri bulunan şair Bilal Yılmaz “Gümüşhanem” şiirini okurken duygu dolu anlar yaşandı.

İftar yemeğinde Derneğin Onur Kurulu
Üyesi Prof.Dr.Muzaffer Metintaş’ta kısa bir selamlama konuşması yaparak hemşerileriyle Eskişehirli dostlarıyla böyle bir iftar yemeğinde bulunmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirerek yönetim kuruluna teşekkür etti.

Editör: Mustafa YILDIRIM