Depremin vurduğu illerden Eskişehir’e gelen aileleri kaldıkları yurt, misafirhane, otel ve evlerinde ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Kahramanmaraşlı Sarı Ailesine Emek Mahallesi’nde yerleştikleri evde konuk oldu. Depreme annesinin karnında yakalanan ve ailenin zorlu yolculuğu sonrası geldiği Eskişehir’de dünyaya gözlerini 13 gün önce açan Masal Bebek’i kucağına alan Süllü ile aile arasında duygusal anlar yaşandı.

Eskişehir’de doğan minik Masal’ın deprem acısıyla başlayan yolculuğunun Eskişehir’de yeni bir hayata dönüştüğünü söyleyen Süllü, “Deprem felaketi sonrası evini, işini, yakınlarını kaybeden on binlerce vatandaşımıza kucak açan şehirlerden biri de Eskişehir’imiz oldu. Deprem bölgesi Hatay, İskenderun’da 17 gün boyunca gerçekleştirdiğim çalışmaların ardından şehrimize dönerek misafir ettiğimiz vatandaşlarımızı ziyaret etmeye başladım. Kahramanmaraş’ta yaşayan babaya deprem sonrası ulaşan asker arkadaşının Eskişehir’de evini açmasıyla hamile olan anne Özlem Sarı, sağlıklı bir doğumla Masal Bebeği şehrimizde dünyaya getirdi. Minik hemşerimize şehrimize hoş geldin diyor, yaşama ilk adımını atmaya hazırlanırken yaşadığı acıları bir daha yaşamayacağı, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyorum” dedi.

Yaşanan felaket sonrası evlerinden, alıştıkları ortamdan gelerek yepyeni bir hayata başlamanın zorluklarına da değinen Jale Nur Süllü, “bu süreçte deprem bölgelerinden gelen vatandaşlara büyük bir özveriyle yardımlarına koşan, seferber olan belediyelere, tüm kamu, özel kurum ve kuruluşlar ile Eskişehirli hemşerilerine teşekkürlerini iletti.

Editör: Mustafa YILDIRIM