Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kurslarının 110’un üzerinde farklı branşta açtığı ikinci dönem kurslarında kayıtlar başladı.

Gözden kaçırmayın

Gıda krizini önlemek için önerilerimiz dikkate alınmalı Gıda krizini önlemek için önerilerimiz dikkate alınmalı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kurslarının 110’un üzerinde farklı branşta açtığı ikinci dönem kurslarında kayıtlar başladı. Her yıl on binlerce kişiye hizmet veren ESMEK yeni dönemde hem online hem de yüz yüze olan kurslarıyla hizmet vermeye devam edecek.

Vatandaşlar, 24 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasında kayıt işlemlerinin devam edeceği onlinekurslara esmek.eskisehir.bel.tr web sitesi üzerinden, yüz yüze olacak kurslar için merkeze giderek kayıtlarını oluşturabilecekler. Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz olarak vatandaşlara eğitim verdiği kurslar hem merkez hem de kırsal ilçelerde devam edecek.  Kurslar tamamlandığında ise kursiyerlere katılım belgesi de verilecek. Kayıtların başladığı ESMEK’de vatandaşlık eğitimleri, meslek edindirme eğitimleri ve kişisel gelişim eğitimleri başlıklarında toplam 110’un üzerinde farklı branş bulunuyor. “Her ev bir atölye” mottosu ile özellikle kadınların kurslardan edindikleri becerilerle ekonomik gelir elde etmesini amaçlayan kurslara tüm vatandaşları beklediklerini belirten ESMEK yetkilileri, 11 ayrı merkezde gerçekleştirilecek eğitimler hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların kendilerine 0222 220 76 88 ve 0222 220 76 99 numaralı telefonlardan da ulaşabileceklerini ifade ettiler.