Suat Er ile Mehmet Çiçek’in yarışacağı seçimlerde anlaşma sağlandı. Konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle; “Eskişehir Esnaf kefalet ve Kredi Kooperatifi’nin 12 Şubat 2023’te gerçekleşecek olan Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Suat Er ile Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkan vekili Mehmet Çiçek’in karşılıklı aday olması bekleniyordu. Hem Suat Er’in hem de Mehmet Çiçek’in Emirdağlı olması ve Emirdağlılar içinde etkili isimler olması nedeniyle; şehirdeki Emirdağlılar arasında ciddi bir tedirginlik hâkimdi. İki ismin karşılıklı aday olmasının uzun süredir uğraş verilen ve büyük ölçüde sağlanan birlik ve beraberlik tablosuna zarar vereceği düşünülürken; Emirdağlılar Vakfının genç ve çiçeği burnunda başkanı Dr. Veli Görkem Pala ve yönetim kurulunun sessiz sedasız konuyu sahiplendiği ve her iki tarafla da müzakereler yürüttüğü konuşuluyordu. Ancak konuya ilişkin resmi bir açıklama ya da henüz bir beraberlik pozunun gelmemesi devam eden sürecin olumsuz gittiğine ilişkin endişeleri de arttırmıştı.

23 Ocak 2023 Pazartesi günü beklenen haber Emirdağlılar Vakfı’ndan geldi”denildi.

 Emirdağlılar Vakfı Başkanı Dr. Veli Görkem Pala konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Her iki büyüğümüze de teşekkür ederiz. Emirdağlılar tek çatı altında el ele daha büyük hedefler için yoluna devam ediyor. Bizim camiamızda büyüklerimiz üzerine düşeni her zaman yapmıştır. Bize de düşen de kardeş olarak yapılması gerekenleri yapmak ve bu güçlü beraberliği sürdürmek için durmadan yorulmadan çalışmaktır. Yönetim kurulumuza ve camiamıza bu süreçteki destekleri için teşekkür ederim.” dedi.

Böylelikle 12 Şubat 2023’te gerçekleşecek olan Eskişehir Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurulu’na mevcut başkan Suat Er’in tek liste ile gitmesi ve yoluna devam etmesi kesinleşmiş oldu.

Editör: Mustafa YILDIRIM