Eti Gıda San. ve Tic. A.Ş.'den 4 Ocak 2021 tarihinde Eti Eskişehir Kek Fabrikası ile ilgili olarak yayımlanan haberlere ilişkin olarak açıklama gereği duyulduğunun belirtildiği bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi.

Haberlerde iddia edildiği üzere Eskişehir’deki Eti Kek Fabrikası’nda bir patlama veya tesisin tahliyesini gerektirecek bir olay meydana gelmemiştir. Söz konusu tesisimizde temizlik amacıyla kullanılan sıvı nitrik asidin taşıma tankı vanasında bir sızıntı tespit edilmiş, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun olarak gerekli müdahale yapılmıştır. Prosedür gereği itfaiye ve AFAD başta olmak üzere ilgili tüm birimlere bilgi verilmiştir. AFAD personeli tarafından gerekli ölçümler yapılmış, herhangi bir risk olmadığı belirlenmiştir. Gerçekleşen sızıntı sırası ve sonrasında gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmış olup, hiçbir çalışanımız söz konusu olaydan etkilenmemiştir. 

Konuyu bilgilerinize sunar, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına haberdeki hatalı bilgilerin düzeltilmesi için gereğinin yapılmasını önemle rica ederiz."

Editör: Mustafa YILDIRIM