ETO’da gerçekleştirilen ve Eskişehir’de sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda sektör temsilcilerine sağlık turizmi destekleri hakkında bilgi verildi.

Eskişehir’de sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla ETO tarafından sürdürülen çalışmalar hız kazandı. Eskişehir’deki sağlık kuruluşlarının temsilcileri “Discover Eskişehir” projesi ve Sağlık Turizmi Belgesi hakkında bilgilendirilmek üzere ETO’da bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantı öncesinde konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in sağlık turizmindeki alt yapısına ve potansiyeline vurgu yaparak, Eskişehir ekonomisine yeni sektörler eklemek ve Eskişehir’in sağlık turizminden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla “Discover Eskişehir” projesini başlattıklarını kaydetti. Proje kapsamında Eskişehir’i sağlık turizminde uluslararası alanda önemli bir yere getirmeyi hedeflediklerini belirten Güler, projeyi Türklerin yoğun olarak yaşadığı Belçika’da tanıttıklarını ve Belçika’daki sivil toplum kuruluşlarının ve hemşehrilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyledi.

ETO’dan sağlık sektörüne tam destek

Sağlık turizminin uzun vadede Eskişehir ekonomisine çok ciddi katkı sağlayacağını belirten Güler, sektörde faaliyet gösteren yüzlerce işletmenin de sağlık turizmine yönelik verilen desteklerden faydalanmasını istediklerini söyledi. Sağlık turizmi alanında faaliyet gösterecek olan firmaların Sağlık Turizmi Yetki Belgesi sahibi olmasının önemini belirten Güler, bu sayede sektördeki firmaların Sağlık Bakanlığı tarafından verilecek olan geri ödemesiz desteklerden yararlanabileceğini kaydetti. Güler, Eskişehir’de sağlık kuruluşlarının bu belgeye sahip olabilmeleri için Eskişehir Ticaret Odası olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.  

 

 

 

Editör: Mustafa YILDIRIM