Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS) 2022 yılındaki son etkinliğini 26 Aralık Pazartesi günü Odunpazarı Belediyesi Yunusemre Kültür Merkezin de gerçekleştirdi.

Türk Sanat Müziğinin yüreklere hitap eden on iki güzel eserinin önce yaşanmış hikayeleri sahnede anlatıldı. Daha sonra saz ve ses sanatçılarının eşliğinde şarkılar seslendirildi. Bu arada hikayelerin içeriğine uygun olarak sahnede yapılan ebru’lar perdeye aktarıldı. “SUYA DAMLAYAN NAĞMELER” adı verilen gösterinin Sanat Yönetmenliğini Udi Cem Aksu yaptı. Salonu dolduran izleyiciler Tiyatro Sanatçısı Avukat Yusuf Alperen Karakuş tarafından anlatılan hikayeleri ve şarkıları dinlerken, Ebru Sanatçısı Ruken Turhan tarafından yapılan ebruları da canlı olarak izlediler.

Taksiciler Vali Erol Ayyıldız’dan destek istedi Taksiciler Vali Erol Ayyıldız’dan destek istedi

     Etkinlik bitiminde konuşan ETOS Dernek Başkanı Nihal Bağcı “Eskişehir de üç sanat dalını -Müzik, Sahne gösterisi ve Ebru- aynı anda sahnede sergileyerek bir ilki gerçekleştirdiklerini” söyledi. Daha sonra sanatçılara ve emeği geçenlere “Teşekkür Belgesi” ve “Plaket” takdim edildi.