AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay tarafından dış ilçelerde takip edilen doğal gaz projeleri kapsamında iki ilçede son aşamaya gelindi.

Nisan 2022’de EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ile tekrar görüşülmüş ve doğal gazı talebi olan dış ilçelerin son durumu değerlendirilmişti. Bu görüşmeler ışığında 2023 yılında Han ve Günyüzü doğalgaza kavuşacağı açıklanmıştı. ESGAZ Yetkilileri, Günyüzü ve Han Kaymakamları ve Belediye Başkanlarını ziyaret ederek süreç ile ilgili bilgi verdiler.

Destici’nin babası son yolculuğuna uğurlandı Destici’nin babası son yolculuğuna uğurlandı

Prof. Dr. Günay “İlçelerimizden bize gelen taleplerin başında doğalgaz konusu olmuştur. Bugüne kadar yakından takibini gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın kırsal ilçelerde doğal gaz erişimi projesi kapsamında şimdi sıra Günyüzü ve Han ilçelerimize geldi. Günyüzü ve Han ilçelerine bugün 2023 de yapılacak olan doğalgaz yatırımı için ESGAZ yetkilileri ziyarette bulundu. Günyüzü ve Han ilçelerine 2023 yılında CNG ile beslemek suretiyle doğal gaz arzı sağlanacak. Günyüzü İlçesi için uzun dönem yatırımlarına ait toplam maliyet (2022 yılı fiyatlarıyla) 67 milyon TL,

Han İlçesi uzun dönem yatırımlarına ait toplam maliyet (2022 yılı fiyatlarıyla) 60 milyon TL olması planlanmaktadır. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan olmak üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, ESGAZ Genel Müdürü Bülent Cantürk ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ceyhan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Günyüzülü ve Hanlı emşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.”