Salonun tıklım tıklım dolu olması dikkat çekti. 
Program iki bölümden oluştu programın birinci bölümünde; Eskişehir yöresi, Burdur yöresi ve Zeybek ekibi sahne aldı. İkinci bölümdeyse; Artvin yöresi, Karadeniz yöresi ve halay ekibinin gösterileri gerçekleştirildi. Etkinlik, seyirciler tarafından büyük ilgiyle karşılanırken program sırasında türküler de söylendi.
KURSİYERLER KEYİF ALDI
Programın sonunda Odunpazarı Halk Eğitim Müdürü Sinan Göçen konuşma yaptı. Göçen “Biz öğretmenlerin en temel özelliklerinden biri de yaşadığımız ortamda doğal liderler olarak kabul edilmemizdir. Dolayısıyla kursiyerleriniz sizi liderleri olarak kabul ederse öğrenme becerilerini geliştirirken daha samimi ve daha içten olurlar.” ifadelerini kullandı. Sonay Pehlivan’ın çalışmalarını zaman zaman izlediğini söyleyen Göçen, onun kursiyerlerinin sadece oyun oynamadıklarını, yaptıkları işten keyif aldıklarını ve Pehlivan’ın en belirgin farkının bu olduğunu söyledi ve bu güzel gecenin üzerine konuşulacak çok da bir şey olmadığını, eserin harika olduğunu kaydetti. Kursiyerleri gönülden kutladığını söyleyen Göçen “Sonay Pehlivan gibi eğitimciler neden önemli biliyor musunuz? Çocuklarımızı, gençlerimizi emanet ettiğimizde gözümüz arkada kalmıyor.” dedi. 
EKİM AYINDA TEKRAR ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ
Eğitmen Sonay Pehlivan program sonunda verdiği röportajda, Eylül ayında çalışmalara başladıklarını ve o dönemde daha kalabalık olduklarını ifade etti. Şu anda 100 kişilik bir ekip olduklarını söyleyen Pehlivan,  çalışmalarını Halk Eğitim Merkezi’nin halk dansları salonunda gerçekleştirdiklerini belirtti. Pehlivan, “Düzenli olarak hafta içi akşam saatlerinde çalışıyorduk. Gösterimizin yaklaşmasıyla hafta sonları da çalışmaya başladık.” dedi. Oynadıkları oyunların hepsinin geleneksel ve yöresel olduğunu kaydeden Pehlivan, daha önce farklı bir festivale katıldıklarını söyleyerek, “Şu an tatile çıktık, ama Ekim ayında tekrar çalışmalara başlayacağız.” diye konuştu.