Çalışma koşulları ağırlaşırken gelirlerinin eridiğini ifade eden hekimler, postaneye giderek maaş bordrolarını TBMM’ye yolladı.

Türk Tabipleri Birliği olarak “Karanlığa karşı önlüğümüzün beyazına sahip çıkıyoruz” diyerek başlattıkları mücadelenin gün geçtikçe büyüdüğünü belirten Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Nesrin Ekici, “Kamuoyunda yarattıkları algının tersine, bizleri hangi şartlara mahkûm ettiklerini görmeleri için TBMM’nin tatilden döndüğü bugün; bordrolarımızı TBMM Başkanı’na, TBMM Başkanvekillerine ve siyasi parti merkezlerine gönderiyoruz.” diye konuştu. Yıllardır uygulanan sağlık politikalarının hem toplumu, hem hekimleri, hem de sağlık emekçilerini tükenme noktasına getirdiğini ifade eden Ekici, “Çalışma koşullarımız her geçen sene daha da ağırlaşırken, gelirlerimiz eridi. Sağlıkta şiddet ve hukuksuzluklar hayatımızın her anına girdi” diye konuştu.
 
 15 Aralık tarihinde ülkenin dört bir yanından hekimlerle, sağlık emekçileriyle beraber iktidarı uyardıklarını hatırlatan Ekici, “Büyük bir dayanışma ve umutla, çalışma koşulları için özlük hakları için gelecekleri için iş bırakan hekimler ve sağlık emekçileri olarak iktidarı bir kez daha  ikaz ediyoruz. Algı yönetimini bırakın ve görevinizi yapın” dedi. Hekimlerin kölelik şartlarını kabul etmediğini belirten Ekici, şunları söyledi: “Medya önünde hekimlere büyük müjde olarak duyurulan sözde hekim maaşlarında iyileştirme düzenlemesi, iktidar tarafından mecliste geri çekilmiştir.  Bir kez daha söylüyoruz: Emeğimiz sizin oyuncağınız değildir. Kendi getirdikleri tasarıyla yapacakları sınırlı iyileştirmeye bile tahammül edemeyip geri çeken anlayışla mücadelemiz artarak devam edecektir. Yıllardır uyguladıkları bilinçli politikalarla yoksulluk ve hatta açlık sınırına mahkûm ettikleri hekimler ve sağlık emekçileri susmayacak ve mücadeleden vazgeçmeyecektir. Buradan tüm siyasilere sesleniyoruz: Hekimler kölelik şartlarını kabul etmiyor, etmeyecek. Hak ettiklerimizi alana kadar mücadelemiz ve eylemlerimiz artarak devam edecek. Meclisin açılmasıyla birlikte taleplerimizin acilen görüşülmesini,  insanca yaşayacak, emekliliğe yansıyacak bir ücret düzenlemesini ve güvenli çalışma şartlarının sağlanmasını istiyoruz.”