Hayatın her alanında çeşitli sebeplerle hukuki süreçler yürütülebilmektedir. Bu kapsamda hukuki sorunlarımıza destek ve çözüm bulabilmeleri amacıyla hukuk ve danışmanlık hizmeti almaktayız. Hukuk büroları, avukatlık faaliyetlerinin yürütüldüğü temel alanlardan biri olup avukatlık hizmetinin yürütülmesinin yanı sıra danışmanlık hizmeti de sunar. Bu çerçevede, Kocaeli avukat hizmeti alabileceğiniz Tuzcuoğlu Hukuk ve Danışmanlık Bürosunu ziyaret edebilir, hukuki süreçleriniz içim güvenilir bir destek alabilirsiniz.

Tuzcuoğlu Hukuk, hukuki faaliyetleri yürütürken dikkat edilmesi gereken birçok ilkeyi titizlikle uygular. Zıt menfaatleri savunma yasağı, özel kurum ve kuruluşlardan bağımsız hareket etme zorunluluğu, şeffaflık, avukatın sır saklama yükümlülüğü gibi birçok ilke, bu kapsamda dikkat edilen ve titizlikle uygulanan ilkelerden bazılarıdır.

Hukuk Bürosu ve Şeffaflık

Hukuk bürolarının dikkat etmesi gereken en önemli ilkelerinden biri şeffaflıktır. Hukuk bürosu ve şeffaflık konusunu biraz daha açmak gerekirse; hukuk bürosu ve avukat, temsil ettiği müvekkili ile şeffaf bir ilişki kurmalıdır. Avukat, dava süreci ve yapılacak işler için gerekli olan çalışmaları ve masrafları öncesinde müvekkiline sunmalı, onay aldıktan sonra çalışmaları başlatmalıdır. Her iki taraf içinde gerekli ve önemli olan bu ilke kapsamında müvekkil, avukatına daima açık olmalıdır. Bununla birlikte avukat, süreç ile ilgili her aşamayı müvekkiline sunmalı, müvekkilinin anlamasını sağlamalı ve müvekkilinden onay aldığı her işlem ile ilgili detaylı bilgi sunmalıdır.

Hukuki Danışmanlık Nedir?

Hukuki süreçlerde en çok yararlanılan hizmetlerden biri, hukuki danışmanlıktır. Peki hukuki danışmanlık nedir? Bu hizmet kapsamında avukatlar, şirketleri ya da kişileri, hukuki konularda bilgilendirmektedir. Bu bilgilendirme sürecinde danışanın ihtiyaç duyduğu her noktaya değinilmekte, hukuki süreçler, şeffaf ve olduğu gibi danışana aktarılmaktadır. Hukuk danışmanları bilgilendirme görevlerinin yanı sıra;

 • Dava sürecini takip etmede görevlidir.
 • Gerekli incelemelerin ve takip işlemlerinin yapılmasında görev alır.
 • Çeşitli alanlarda danışmanlık yapmasının yanı sıra danışmanlık yaptığı alanlardaki sözleşmeleri inceler.
 • Sürecin gidişatı, karşılaşılabilecek olaylar ve her türlü riskler noktasında danışanı bilgilendirir, aydınlatır.

Bu vb. görevler doğrultusunda hukuk danışmanı; detaylı analizler yapabilmeli, zamanı iyi yönetebilmeli, planlı ve başarılı hareket edebilmeli, çok yönlü düşünebilmeli, güçlü ve etkili bir hitabete sahip olmalıdır.

Tuzcuoğlu Hukuk Bürosu Faaliyetleri

Hukuk ve danışmanlık hizmeti sunan Tuzcuoğlu hukuk bürosunun Avukatlık Meslek Etik İlkeleri kapsamında yürüttüğü faaliyetler;

 • Ceza Hukuku
 • Vergi ve İdare Hukuku
 • İş Hukuku
 • Şirketler Hukuku
 • Gayrimenkul Hukuku
 • Medeni Hukuk
 • Tazminat Hukuku

olarak sıralanabilir. Bu alanlarda ihtiyaç duyacağınız güçlü çözümler ve güvenilir bir destek için Tuzcuoğlu Hukuk Bürosunu ziyaret edebilir, İzmit avukat hizmeti alabilirsiniz. Kocaeli lokasyonunda kurulmuş olan Tuzcuoğlu Hukuk Bürosu, Kocaeli başta olmak üzere tüm Türkiye’de, müvekkillerinin mahkeme önünde haklarının kazanılması ve korunması amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.