Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Tarım Üreticileri Derneğinin Dünya Çiftçi Kadınlar Günü ilan ettiği 15 Ekim’de üretici kadınlarla bir araya geldi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Porsuk Konuk Evinde düzenlenen kahvaltı ile Eskişehirli çiftçi kadınlar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcısı Senem Ekinci, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek ve Tarımsal Hizmetler Dairesi kadın personeli ile buluştu. Düzenlenen kahvaltıda üretici kadınların problemlerini dinleyen Ayşe Ünlüce, Büyükşehir Belediyesinin tarımsal üretime büyük önem verdiğini vurgulayarak, “15 Ekim’i 1997 yılından bu yana Dünya Çiftçi Kadınlar Günü olarak ülkemizde kutluyoruz. Ekonomik olarak zor günlerden geçen çiftçilerimize destek olmak için bugüne kadar pek çok proje ürettik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in talimatlarıyla Tarımsal Hizmetler Dairemiz de bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Tarımsal üretim ve kadın istihdamı ülkemizin en önemli problemlerinden bir tanesi. Kadınlar her iş kolunda büyük önem arz ediyor, fakat bence çiftçilik bunlardan en önemlisi. Bu sebepledir ki, bize mahsuller veren, karnımızı doyurduğumuz toprağa ülkemizde “Toprak Ana” diyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kadınları destekleyeceğimizin sözünü buradan bir kez daha sizlere hatırlatmak isterim. Dünya Çiftçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun” dedi.

Kahvaltı sonrası Ayşe Ünlüce, önceden planlanan programı olduğu için çiftçi kadınlarla bir araya gelemeyen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in mektubunu çiftçi kadınlara takdim etti.

Editör: TE Bilişim