Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri’nin Trabzonspor paylaşımı nedeniyle aldığı ceza nedeniyle avukatı Çağdaş Çelik bir açıklama yaptı

 

. Çelik, “Müvekkilim Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Trabzonspor Kulübü’nün “SÜPER (!) Lig şampiyonluğunu ilan ettiği 30.04.2022 tarihli sosyal medya açıklamasında 3 Temmuz Fetö kumpası ile tüm Eskişehirspor camiasını ve dolayısı ile tüm Eskişehir halkını zan altında bırakanlara bir cevap vermiş ve isyanını dile getirmiştir.

Bu isyan koca bir şehrin duygularına tercüman olmuş binlerce hemşehrimiz tarafından paylaşılmıştır. Bu açıklamada Camiamıza terör odaklarınca iftira atanların unutulmayacağını, en iyi cevabı sosyolojik olarak Eskişehir halkının vereceğinden bahisle tüm şehir esnafımıza ve şehir halkımıza kanuni bir sosyolojik çağrıda bulunmuştur. Aynı akşam şehirde nefretin ve gerginliğin yükseldiği saatlerde Murat Diri şehrin bütün sokaklarında cansiperane şekilde tüm şehir taraftarını sağduyuya çağırmış ve yaşanabilecek olan tüm olumsuzlukların önüne şahsi çabası ile geçmiştir.

Bu açıklamalar neticesinde Müvekkilim Murat Diri, 6222 sayılı Sporda Şiddet Yasasına muhalefet etmekten ifadeye çağırmış ve “TEDBİREN” spor müsabakalarından men edilmiştir. Söz konusu açıklamada hiçbir suretle suç unsuru ve hukuksuzluk bulunmadığı gibi müvekkil yaşanabilecek olumsuzlukları da bizzat engellemiştir. Ancak gelinen noktada; Hukuk, “Hatırlı” abilerin sopası gibi kullanılmış ve Taraftarlar Birliği Başkanımız Murat Diri şahsında koca bir camia mahkum edilmiştir. Söz konusu karar hukuka aykırı olduğu gibi vicdanları da derinden yaralamıştır.

Unutulmasın ki 3 Temmuz kumpası ile Eskişehirspor camiasını suçlayanlar Fetullahçı Terör örgütünün sözcülüğünü yapmakta ve alenen suçu ve/veya suçluyu övmek suretiyle suç işlemektedirler.

Ancak yinelemekte fayda var ki; Eskişehirspor camiası kendisine terör odaklarınca reva görülen bu baskı ve zulmü unutmadığı gibi yaşanan bu hukuksuzluk sürecini de unutmayacaktır. Unutulmasın ki Eskişehirspor, Eskişehir’in vicdanıdır.

Eskişehirsporumuz 57 yaşında Eskişehirsporumuz 57 yaşında

            Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Eskişehirspor!”