Odunpazarı Kent Konseyi’ni düzenlediği “Kadınlar Katılımcı Demokrasiyi Konuşuyor” söyleşisi Yunusemre Kültür Merkezi’nde Eskişehirliler’in yoğun ilgisiyle gerçekleşti. 

Gazeteci Yazarlar Ayşenur Arslan ve Lube Ayar’ın konuşmacı olarak, Gazeteci Emin Çapa’nın konuk konuşmacı olarak, İzmir Kent Konseyi Başkanı Av. Nilay Kökkılınç’ın moderatör ve konuşmacı olarak katıldığı söyleşide konuşan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı Kent Konseyi olarak yerelde katılımcı demokrasiyi tesis etmek amacıyla bir çok proje ve faaliyet gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, zaman zaman ülke genelini ilgilendiren konuları da gündeme taşımayı sürdürdüklerini belirtti. Kumru böylesine önemli bir konuyu  gündeme taşıdıkları bu etkinliğe yoğun ilgi gösteren, salonu dolduran tüm katılımcılara ve konuklara teşekkür ederek, Eskişehirlileri önemli isimlerle buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Yerel hayvanları koruma görevlisi eğitimi Yerel hayvanları koruma görevlisi eğitimi

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ise yaptığı konuşmada demokrasi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini, demokrasi için çaba gösterilmesi gerektiğini belirterek, bu ve benzeri aydınlanma konferanslarını gerçekleştirerek Eskişehirliler’e hizmet eden Odunpazarı Kent Konseyi’ni tebrik etti.