Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi 7’inci Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleştirildi.

 Kadın çalışmaları yapan kamu kurum ve kuruluşlarının, üniversitelerin, meslek odalarının, STK’ların, kadın muhtarların yoğun ilgi gösterdiği Genel Kurul Toplantısı’nın Divan Başkanlığını Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy yaptı. Gündem maddelerine geçmeden önce konuşma yapan Akçasoy, Kadın Meclisinde günümüze kadar görev almış tüm başkan ve üyelere teşekkür etti. Akçasoy, kadının kendi hayatı üzerinde söz, tercih ve özgürlük hakkına sahip olmasının bir imtiyaz değil, insan haklarının ve onurunun tabi bir gereği olduğunun altını çizdiği konuşmasında sözlerine şöyle devam etti:

 “Bizler kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla toplumun her kesiminden gönüllülerimiz ile birlik beraberlik duygularıyla birbirimize tutunarak şiddetin her türlüsüne dur demek ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı bir toplum oluşması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Kuaförlerin izin gününde değişiklik yok; Pazar olacak Kuaförlerin izin gününde değişiklik yok; Pazar olacak

Kadın Meclisi 6. Dönem Başkanı Zuhal Edizkan Şen ise konuşmasında görevde oldukları süre boyunca kentte yaşayan tüm kadınlar arasındaki iletişimin geliştirilmesi ve kadının toplumda söz sahibi olması adına ilgili kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler ve STK’lar ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını söyledi. Konuşmanın ardından Kadın Meclisinin 2 yıl boyunca gerçekleştirdiği faaliyetler ve hayata geçirdiği projeler, delegelere bir sunumla anlatıldı. Sunumun ardından Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Kadın Meclisi Başkanı Zuhal Edizkan Şen’e ve Yürütme Kurulu üyelerine emekleri için teşekkür ederek, plaket takdim etti.

Konuşmaların ardından yapılan seçim sonucunda, yeni yürütme kurulu üyeleri oy birliği ile belirlendi. Kadın Meclisi Yürütme Kurulu asil üyeliklerine; Zuhal Edizkan Şen, Prof. Dr. Arzum Çelik, Doç. Dr. Zerrin Sungur Taşdemir, Dilek Çamursoy, Vecihe Düzataroğlu, Av. Eylem Karacasu, Nazife Yenen, Elif Gürkaynak, Serpil Öztürk, Prof. Dr. Ferhan Şengür, Derya Can, Sema Ersoy, Ayten Doğan Baytaroğlu, Melis Arıcıoğlu, Elif Canan Emral yedek üyeliklere ise Av. Adalet Sezer Özbunar, Dr. Öğretim Üyesi Nazmiye Özenbaş Boydağ, Zehra Zeydan, Gül Karausta, Meltem Karakaş, Mukadder Güvenç ve Nedime Yaz.

Kadın Meclisi Yürütme Kurulu yapacağı ilk toplantıda kendi aralarından bir ismi başkan olarak seçecek.